Pre-conference event: Marie Sklodowska-Curie Actions – Staff Exchanges (MSCA-SE) workshop

Факултет

The workshop will provide a comprehensive overview of the main elements of the Marie Sklodowska-Curie Actions, the European Union’s funding programme for doctoral education and postdoctoral training of researchers. A general overview of MSCA programme will be given by Gordana Vlahović, NCP for ERC & MSCA. Special attention will be given to the MSCA-Staff Exchanges Action by Sotirios Kiokias, Research programme manager, Chemistry panel leader, EC/REA. Participants will gain insights into best practices in proposal preparation, grant agreement conclusion and project management from Prof. Biljana Basarin, coordinator of the ClearClimate project and Prof. Ljiljana Mihajlović-Lalić, MET-EFFECT project, University of Belgrade, Faculty of Chemistry. This workshop will raise participants' awareness of the MSCA-SE Action and provide them with the necessary knowledge to prepare a winning project proposal.

Workshop location: University of Belgrade, Faculty of Agriculture, Nemanjina 6, Zemun, Belgrade

Date and time: 12th December 2023; 15:00h-17:30h.

Max 100 participants. Pre-registration is recommended. Pre-registration will be opened on December 1st. If interested, please visit Interactive event page where you will find a registration link.

Google map: https://maps.app.goo.gl/c6GX8kEkqPecc8uG8

Поштовани,

Обавештавамо вас да ће се 12. децембра 2023. године, у термину од 15:00 до 17:30 часова одржати радионица на тему “Marie Sklodowska-Curie Actions – Staff Exchanges (MSCA-SE)“ на Пољопривредном факултету Универзитета у Београду.

Радионица ће пружити свеобухватан преглед главних елемената акције Marie Sklodovska-Curie, програма Европске Уније за финансирање докторског образовања и постдокторске обуке истраживача. Општи преглед MSCA програма даће Гордана Влаховић, национална контакт особа Савета европских истраживача и Marie Sclodowska-Curie акција. Sotirios Kiokias, менаџер истраживачког програма европска истраживачке агенције (REA) европске комисије (EC), вођа панела за хемију, посебну пажњу ће посветити акцији размене особља MSCA-a. Учесници ćе добити увид у најбоље праксе у припреми предлога, закључивању уговора о гранту и управљању пројектима од проф. Биљане Басарин, координатора пројекта ClearClimate и проф. др Љиљане Михајловић-Лалић, MET-EFFECT пројекат, Универзитет у Београду, Хемијски факултет. Ова радионица ће подићи свест учесника о MSCA-SE акцијама и пружити им неопходна знања за припрему победничког предлога пројекта.

Максималан број учесника је 100, те препоручујемо да се пријавите путем linka. Регистрација учесника биће могућа од 1. децембра, када ће бити доступан и линк за пријаве.

Место одржавања радионице: Универзитет у Београду – Пољопривредни факултет, Немањина 6, 11080 Београд – Земун

Датум и време одржавања: 12. децембар 2023. године од 15:00 до 17:30 часова.

• /uploads/attachment/vest/394/MSC.png

Сличне вести