Pre-conference event: Marie Sklodowska-Curie Actions – Staff Exchanges (MSCA-SE) workshop

Fakultet

The workshop will provide a comprehensive overview of the main elements of the Marie Sklodowska-Curie Actions, the European Union’s funding programme for doctoral education and postdoctoral training of researchers. A general overview of MSCA programme will be given by Gordana Vlahović, NCP for ERC & MSCA. Special attention will be given to the MSCA-Staff Exchanges Action by Sotirios Kiokias, Research programme manager, Chemistry panel leader, EC/REA. Participants will gain insights into best practices in proposal preparation, grant agreement conclusion and project management from Prof. Biljana Basarin, coordinator of the ClearClimate project and Prof. Ljiljana Mihajlović-Lalić, MET-EFFECT project, University of Belgrade, Faculty of Chemistry. This workshop will raise participants' awareness of the MSCA-SE Action and provide them with the necessary knowledge to prepare a winning project proposal.

Workshop location: University of Belgrade, Faculty of Agriculture, Nemanjina 6, Zemun, Belgrade

Date and time: 12th December 2023; 15:00h-17:30h.

Max 100 participants. Pre-registration is recommended. Pre-registration will be opened on December 1st. If interested, please visit Interactive event page where you will find a registration link.

Google map: https://maps.app.goo.gl/c6GX8kEkqPecc8uG8

Poštovani,

Obaveštavamo vas da će se 12. decembra 2023. godine, u terminu od 15:00 do 17:30 časova održati radionica na temu “Marie Sklodowska-Curie Actions – Staff Exchanges (MSCA-SE)“ na Poljoprivrednom fakultetu Univerziteta u Beogradu.

Radionica će pružiti sveobuhvatan pregled glavnih elemenata akcije Marie Sklodovska-Curie, programa Evropske Unije za finansiranje doktorskog obrazovanja i postdoktorske obuke istraživača. Opšti pregled MSCA programa daće Gordana Vlahović, nacionalna kontakt osoba Saveta evropskih istraživača i Marie Sclodowska-Curie akcija. Sotirios Kiokias, menadžer istraživačkog programa evropska istraživačke agencije (REA) evropske komisije (EC), vođa panela za hemiju, posebnu pažnju će posvetiti akciji razmene osoblja MSCA-a. Učesnici će dobiti uvid u najbolje prakse u pripremi predloga, zaključivanju ugovora o grantu i upravljanju projektima od prof. Biljane Basarin, koordinatora projekta ClearClimate i prof. dr Ljiljane Mihajlović-Lalić, MET-EFFECT projekat, Univerzitet u Beogradu, Hemijski fakultet. Ova radionica će podići svest učesnika o MSCA-SE akcijama i pružiti im neophodna znanja za pripremu pobedničkog predloga projekta.

Maksimalan broj učesnika je 100, te preporučujemo da se prijavite putem linka. Registracija učesnika biće moguća od 1. decembra, kada će biti dostupan i link za prijave.

Mesto održavanja radionice: Univerzitet u Beogradu – Poljoprivredni fakultet, Nemanjina 6, 11080 Beograd – Zemun

Datum i vreme održavanja: 12. decembar 2023. godine od 15:00 do 17:30 časova.

• /uploads/attachment/vest/394/MSC.png

Slične vesti