М-МА-14-ПАГ - Предузетништво у агробизнису

МодулМенаџмент у агробизнису
Тип студијамастер академске студије
    Условљност другим предметима-Облик условљености
    Циљеви изучавања предметаПредмет треба да омогући студенту стицање знања о природи предузетништва, његовом концепту, врстама и развоју предузетника у пољопривреди, иноваторству, предузетничким процесима, особинама предузетника и стратегији отпочињања предузетничких послова.
    Исходи учења (стечена знања)студент треба да ефикасним учењем стекне вештину критичког мишљења и гледања на проблеме из области предузетништва, као и на стратегију предузетничких процеса. Студент треба да буде оспособљен за примену инструмената, мера, и метода за утврђивање природе, концепата, креативности, и процеса предузетништва у агробизнису, да упозна особине, способности и креативност предузетника у вођењу послова.
    Садржај теоријске наставеПирода предузетништва и његово појмовно одређивање; Концепт предузетништва; Врсте предузетника у пољопривреди; Креативност у иноваторству; Предузетнички процес у пољопривреди; Особине предузетника; Стратегија отпочињања предузетничких послова у пољопривреди.
    Садржај практичне наставеВежбе, Други облици наставе, Студијски истраживачки рад. Све методске јединице предвиђене програмом биће обрађене на вежбама.
    1. Сајферт З. (2002): Предузетнички менаџмент, Завод за уџбенике и наставна средства, Београд.
    2. Котлић С. (2002): Основи предузетништва, Београдска пословна школа, Београд.
    3. Живковић Д., Пешевски М. (2011): Предузетништво у агробизнису, Пољопривредни факултет, Београд.
    4. Drucker F. P. (2005): Upravljanje u novom društvu, Adižes, Novi Sad.
    5. Adižes I. (2005): Upravljanje promenama, Adižes, Novi Sad.
    Методе извођења наставеТеоријска и нтерактивна настава ће се одржати у свим областима. Тестови (два) су предвиђени у областима предузетништва, креативности, и стратегије предузетничких процеса, консултације директне и електронским путем.
    Активности у току предавања10Писмени испит
    Практична наставаУсмени испит50