УПИС У ВИШЕ ГОДИНЕ ДОКТОРСКИХ СТУДИЈА

Студентске

УПИС СТУДЕНAТA ДОКТОРСКИХ СТУДИЈА УПИС  II  И  III  ГОДИНЕ СТУДИЈА ШКОЛСКЕ  2023/2024.  ГОДИНЕ

УСЛОВ ЗА УПИС II  И  III ГОДИНЕ СТУДИЈА

Студент докторских студија може да упише II, односно III годину студија на терет буџета уколико је остварио 48 ЕСПБ у току школске 2022/2023. године;

Студент докторских студија може да упише  II, односно  III годину као самофинансирајући студент уколико је остварио 37 ЕСПБ у току школске 2022/2023. године.

Студенти који су у школској 2022/2023. години III годину студија уписали први пут и то у статусу буџетског студента, задржавају статус буџетског студента и у школској 2023/2024. години.

Студент који се финансира из буџета, при упису одговарајуће године студија, опредељује се за онолико предмета колико је потребно да се оствари најмање 60 ЕСПБ, а највише 90 ЕСПБ осим ако му је до краја студијског програма остало мање од 60 ЕСПБ.

Студент који се сам финансира, при упису одговарајуће године студија, опредељује се, у складу са студијским програмом, за онолико предмета колико је потребно да се оствари најмање 37 ЕСПБ, осим ако му је до краја студијског програма остало мање од 37 ЕСПБ.

УПИС СТУДЕНАТА КОЈИ НИСУ СТЕКЛИ УСЛОВ ЗА УПИС  НАРЕДНЕ ГОДИНЕ СТУДИЈА

Студенти који нису стекли услов за упис наредне године студија могу наставити студије као самофинансирајући студенти тако што поново уписују годину, односно предмете које нису положили - не мање од 37 ЕСПБ.

Поред предмета које нису положили, могу да упишу и слушају, а по одслушаној настави и да полажу предмете из наредне године студија.

Студенти који обнављају упис у трећу годину студија, а није им истекао рок од двоструког броја школских година потребних за реализацију студијског програма не сносе трошкове школарине за обновљену годину осим за евентуално неположене испите (ЕСПБ) из прве и друге године студија.

Студенти који уписују другу, односно поново уписују прву годину пре подношења докумената за упис, неопходно је да:

• савладају курс академске честитости под називом „Академски интегритет 1“ и „Академски интегритет 2“. Сајт Академски интегритет можете пронаћи на адреси https://ai.agrif.bg.ac.rs

• (кодови за приступ су креирани према курсу, за курс 1, ознака је DM1-23, а за курс 2, ознака је DM2-23)

Курсеви академске честитости су услов за упис у наредну школску годину.

Документа за упис/обнову II године, обнову I године и упис стипендиста ће се примати од 01.11. до 8.11.2023. године

УПИС ЋЕ СЕ ВР­ШИ­ТИ ТА­КО ШТО ЋЕ СТУ­ДЕН­ТИ У СВОМ ЕЛЕКТРОНСКОМ ИНДЕКСУ ИЗВРШИТИ УПИС ПРЕМА УПУТСТВУ У ПРИЛОГУ, А ЗАТИМ У НА­ЗНА­ЧЕ­НЕ ДАНЕ ПРЕ­ДА­ВА­ТИ ДО­КУ­МЕН­ТА ЗА УПИС

10.00 до 14.00 часова у Студентској служби, соба 023.

Документа за упис/обнову III године ће се примати од 09.11. до 17.11.2023. године,

10.00 до 14.00 часова у Студентској служби, соба 023.

Студенти су у обавези да заврше докторске студије најкасније до истека шест година од године уписа на студије.

Студенти којима je истекло шест година од године уписа на докторске студије и нису положили све испите предвиђене студијским програмом и одбранили докторску дисертацију из оправданих разлога, могу да поднесу молбу за продужење рока за завршетак студија за још једну школску годину. Уколико им се захтев одобри, уписују поново годину да би имали статус студента и могли да бране докторску дисертацију.

ДОКУМЕНТА ЗА УПИС/ПОНОВНИ УПИС ГОДИНЕ

1. Индекс;
  2. Пријава за упис (бирање предмета);
  3. Образац ШВ20;
          (Пријава за упис и образац  ШВ20  се попуњавају у електронском индексу, а штампају се на шалтерима студентске службе);
  4.   Доказ о уплати износа за неположене предмете и изабране предмете из наредне године студија - школарина уплаћује се прва рата износа (за неположене предмете – 1 ЕСПБ износи 1.250,00 динара, а за изабране предмете из наредне године студија – 1 ЕСПБ износи 2.500 динара) - самофинансирајући студенти;
  5.   Доказ о уплати 100 динара за КАРИЕР центар (финансирање Универзитетског центра за развој каријере, одлука  Савета универзитета број 612-1397/2 од 02.06.2008. године). Плаћају сви студенти. Уплата се вр­ши на жи­ро ра­чун  Пољопривредног фа­кул­те­та (Немањина 6, Земун), број: 840-1872666-79  по­зив на број   97  05-31;
  6.  Доказ о уплати 1.300 динара за упис године, одлука  Савета  факултета број 33/4-4 од 28.06.2023. године.
  7. Уплата се врши на жиро рачун број:  840-1872666-79  позив на број 95-98

Школарина  може да се плати у пет једнаких рата. Прва рата се уплаћује  приликом уписа, а остале рате према Уговору.

Студент који редовно не уплаћује рате неће моћи да пријави и полаже одслушане предмете.

Уплата се врши на жиро рачун број:  840-1872666-79  позив на број из електронског индекса

СТУДЕНТИ СУ У ОБАВЕЗИ ДА СЕ ПРИДРЖАВАЈУ РАСПОРЕДА УПИСА

СТУДЕНТИ КОЈИ СЕ НЕ УПИШУ У ШКОЛСКОЈ  2023/2024. ГОДИНИ, ПРЕМА РАСПОРЕДУ, ГУБЕ СТАТУС СТУДЕНТА

Након логовања на свој Е-индекс потребно је:

Корак 1.

Попунити ШВ20 образац.

Поља обрасца  попуњавате  редом ћирилицом. ШВ20 се обавезно попуњава сваке године.  Ако не постоји  школа коју сте завршил у падајућем менију „Средња школа“, назив школе уносите у слободној форми у наредном пољу.  Након попуњавања, образац је потребно закључати.

Корак 2.

У делу “Бирање предмета” чекирате предмете за школску 2023/2024. годину. Неположени предмети из претходних година, већ су чекирани.

Молимо Вас да у случају појављивања неког проблема запамтите поруку коју „избаци“ систем и да проблем пријавите Студентској служби.

Сличне вести