UPIS U VIŠE GODINE DOKTORSKIH STUDIJA

Studentske

UPIS STUDENATA DOKTORSKIH STUDIJA UPIS  II  I  III  GODINE STUDIJA ŠKOLSKE  2023/2024.  GODINE

USLOV ZA UPIS II  I  III GODINE STUDIJA

Student doktorskih studija može da upiše II, odnosno III godinu studija na teret budžeta ukoliko je ostvario 48 ESPB u toku školske 2022/2023. godine;

Student doktorskih studija može da upiše  II, odnosno  III godinu kao samofinansirajući student ukoliko je ostvario 37 ESPB u toku školske 2022/2023. godine.

Studenti koji su u školskoj 2022/2023. godini III godinu studija upisali prvi put i to u statusu budžetskog studenta, zadržavaju status budžetskog studenta i u školskoj 2023/2024. godini.

Student koji se finansira iz budžeta, pri upisu odgovarajuće godine studija, opredeljuje se za onoliko predmeta koliko je potrebno da se ostvari najmanje 60 ESPB, a najviše 90 ESPB osim ako mu je do kraja studijskog programa ostalo manje od 60 ESPB.

Student koji se sam finansira, pri upisu odgovarajuće godine studija, opredeljuje se, u skladu sa studijskim programom, za onoliko predmeta koliko je potrebno da se ostvari najmanje 37 ESPB, osim ako mu je do kraja studijskog programa ostalo manje od 37 ESPB.

UPIS STUDENATA KOJI NISU STEKLI USLOV ZA UPIS  NAREDNE GODINE STUDIJA

Studenti koji nisu stekli uslov za upis naredne godine studija mogu nastaviti studije kao samofinansirajući studenti tako što ponovo upisuju godinu, odnosno predmete koje nisu položili - ne manje od 37 ESPB.

Pored predmeta koje nisu položili, mogu da upišu i slušaju, a po odslušanoj nastavi i da polažu predmete iz naredne godine studija.

Studenti koji obnavljaju upis u treću godinu studija, a nije im istekao rok od dvostrukog broja školskih godina potrebnih za realizaciju studijskog programa ne snose troškove školarine za obnovljenu godinu osim za eventualno nepoložene ispite (ESPB) iz prve i druge godine studija.

Studenti koji upisuju drugu, odnosno ponovo upisuju prvu godinu pre podnošenja dokumenata za upis, neophodno je da:

• savladaju kurs akademske čestitosti pod nazivom „Akademski integritet 1“ i „Akademski integritet 2“. Sajt Akademski integritet možete pronaći na adresi https://ai.agrif.bg.ac.rs

• (kodovi za pristup su kreirani prema kursu, za kurs 1, oznaka je DM1-23, a za kurs 2, oznaka je DM2-23)

Kursevi akademske čestitosti su uslov za upis u narednu školsku godinu.

Dokumenta za upis/obnovu II godine, obnovu I godine i upis stipendista će se primati od 01.11. do 8.11.2023. godine

UPIS ĆE SE VR­ŠI­TI TA­KO ŠTO ĆE STU­DEN­TI U SVOM ELEKTRONSKOM INDEKSU IZVRŠITI UPIS PREMA UPUTSTVU U PRILOGU, A ZATIM U NA­ZNA­ČE­NE DANE PRE­DA­VA­TI DO­KU­MEN­TA ZA UPIS

od 10.00 do 14.00 časova u Studentskoj službi, soba 023.

Dokumenta za upis/obnovu III godine će se primati od 09.11. do 17.11.2023. godine,

od 10.00 do 14.00 časova u Studentskoj službi, soba 023.

Studenti su u obavezi da završe doktorske studije najkasnije do isteka šest godina od godine upisa na studije.

Studenti kojima je isteklo šest godina od godine upisa na doktorske studije i nisu položili sve ispite predviđene studijskim programom i odbranili doktorsku disertaciju iz opravdanih razloga, mogu da podnesu molbu za produženje roka za završetak studija za još jednu školsku godinu. Ukoliko im se zahtev odobri, upisuju ponovo godinu da bi imali status studenta i mogli da brane doktorsku disertaciju.

DOKUMENTA ZA UPIS/PONOVNI UPIS GODINE

1. Indeks;
  2. Prijava za upis (biranje predmeta);
  3. Obrazac ŠV20;
          (Prijava za upis i obrazac  ŠV20  se popunjavaju u elektronskom indeksu, a štampaju se na šalterima studentske službe);
  4.   Dokaz o uplati iznosa za nepoložene predmete i izabrane predmete iz naredne godine studija - školarina uplaćuje se prva rata iznosa (za nepoložene predmete – 1 ESPB iznosi 1.250,00 dinara, a za izabrane predmete iz naredne godine studija – 1 ESPB iznosi 2.500 dinara) - samofinansirajući studenti;
  5.   Dokaz o uplati 100 dinara za KARIER centar (finansiranje Univerzitetskog centra za razvoj karijere, odluka  Saveta univerziteta broj 612-1397/2 od 02.06.2008. godine). Plaćaju svi studenti. Uplata se vr­ši na ži­ro ra­čun  Poljoprivrednog fa­kul­te­ta (Nemanjina 6, Zemun), broj: 840-1872666-79  po­ziv na broj   97  05-31;
  6.  Dokaz o uplati 1.300 dinara za upis godine, odluka  Saveta  fakulteta broj 33/4-4 od 28.06.2023. godine.
  7. Uplata se vrši na žiro račun broj:  840-1872666-79  poziv na broj 95-98

Školarina  može da se plati u pet jednakih rata. Prva rata se uplaćuje  prilikom upisa, a ostale rate prema Ugovoru.

Student koji redovno ne uplaćuje rate neće moći da prijavi i polaže odslušane predmete.

Uplata se vrši na žiro račun broj:  840-1872666-79  poziv na broj iz elektronskog indeksa

STUDENTI SU U OBAVEZI DA SE PRIDRŽAVAJU RASPOREDA UPISA

STUDENTI KOJI SE NE UPIŠU U ŠKOLSKOJ  2023/2024. GODINI, PREMA RASPOREDU, GUBE STATUS STUDENTA

Nakon logovanja na svoj E-indeks potrebno je:

Korak 1.

Popuniti ŠV20 obrazac.

Polja obrasca  popunjavate  redom ćirilicom. ŠV20 se obavezno popunjava svake godine.  Ako ne postoji  škola koju ste završil u padajućem meniju „Srednja škola“, naziv škole unosite u slobodnoj formi u narednom polju.  Nakon popunjavanja, obrazac je potrebno zaključati.

Korak 2.

U delu “Biranje predmeta” čekirate predmete za školsku 2023/2024. godinu. Nepoloženi predmeti iz prethodnih godina, već su čekirani.

Molimo Vas da u slučaju pojavljivanja nekog problema zapamtite poruku koju „izbaci“ sistem i da problem prijavite Studentskoj službi.

Slične vesti