Д-РА-20-ГЕП - Глобалне еколошке промене

Студијски програмПољопривредне науке
МодулРатарство и повртарство
Тип студијадокторске академске студије
      Условљност другим предметимаУписане докторске студије.Облик условљености
      Циљеви изучавања предметаПредмет треба да омогући студенту разумевања концепта еколошких промена, у широком рангу који укључује способност за анализу узрока, ефеката, правне регулативе и утицаја на људске делатности.
      Исходи учења (стечена знања)Студент на крају курса треба да покаже способност решавања проблема / последица глобалних еколошких промена на локалном нивоу и да овладава мерама адаптације и ублажавања у пољопривреди. Студент треба да поседује способност мултидисциплинарног приступа.
      Садржај теоријске наставеУвод , Екосистемски процеси и циклуси, Климатске промене, Утицај глобалних еколошких промена на пољопривредне ресурсе, Међународне конвенције о глобалним променама, Оцена утицаја, Адаптације и митигације
      Садржај практичне наставеСтудијски истраживачки рад - Биће организован индивидуално у зависности од теме докторске дисертације, одвијаће се кроз примену информационих програма и анализу модела, а обухватиће и израду и писање семинарских и научних радова.
      1. Стричевић Р., Продановић С., Ђуровић Н., Петровић Обрадовић О., Ђуровић Д. (2019): Утицаји промене климе на српску пољопривреду. Издавач: UNDP, Србија.
      Методе извођења наставеПредавања у комбинацији са интерактивном наставом, семинари, консултације и менторски рад са студентима.
      Активности у току предавањаПисмени испит
      Практична наставаУсмени испит60
      Колоквијуми