D-RA-20-GEP - Globalne ekološke promene

Akronim D-RA-20-GEP
Studijski program Poljoprivredne nauke
Modul Ratarstvo i povrtarstvo
Tip studija doktorske akademske studije
      Uslovljnost drugim predmetima Upisane doktorske studije. Oblik uslovljenosti
      Ciljevi izučavanja predmeta Predmet treba da omogući studentu razumevanja koncepta ekoloških promena, u širokom rangu koji uključuje sposobnost za analizu uzroka, efekata, pravne regulative i uticaja na ljudske delatnosti.
      Ishodi učenja (stečena znanja) Student na kraju kursa treba da pokaže sposobnost rešavanja problema / posledica globalnih ekoloških promena na lokalnom nivou i da ovladava merama adaptacije i ublažavanja u poljoprivredi. Student treba da poseduje sposobnost multidisciplinarnog pristupa.
      Sadržaj teorijske nastave Uvod , Ekosistemski procesi i ciklusi, Klimatske promene, Uticaj globalnih ekoloških promena na poljoprivredne resurse, Međunarodne konvencije o globalnim promenama, Ocena uticaja, Adaptacije i mitigacije
      Sadržaj praktične nastave Studijski istraživački rad - Biće organizovan individualno u zavisnosti od teme doktorske disertacije, odvijaće se kroz primenu informacionih programa i analizu modela, a obuhvatiće i izradu i pisanje seminarskih i naučnih radova.
      1. Stričević R., Prodanović S., Đurović N., Petrović Obradović O., Đurović D. (2019): Uticaji promene klime na srpsku poljoprivredu. Izdavač: UNDP, Srbija.
      6 0 4
      Metode izvođenja nastave Predavanja u kombinaciji sa interaktivnom nastavom, seminari, konsultacije i mentorski rad sa studentima.
      Aktivnosti u toku predavanja Pismeni ispit
      Praktična nastava Usmeni ispit 60
      Kolokvijumi