Д-АЕ-20-ПОС - Пословни системи у пољопривреди

НазивПословни системи у пољопривреди
АкронимД-АЕ-20-ПОС
Студијски програмАгроекономија и рурални развој
МодулАгроекономија и рурални развој
Тип студијадокторске академске студије
      Условљност другим предметимаОблик условљености
      Циљеви изучавања предметаПредмет омогућава студенту стицање знања и практичне примене техничко-технолошког прогреса пословних система, вештина разумевања пословне политике, циљева, стратегије и задатака пословних система, ризика, организационог понашања, промена и развоја, организационе културе, комуникације и лидерства у пословним системима и способности решавања конкретних проблема
      Исходи учења (стечена знања)По завршетку курса из овог предмета, студент треба да буде способан за рад на пословима истраживања видова, места, облика и улоге глобалног развоја пословних система; оцена неизвесности ризика у развоју пољопривредне производње; дизајнирање модела, параметара и фактора нове организационе структуре; 4. интерпретацију добијених резултата, 5. интегрисање и презентацију стеченог знања.
      Садржај теоријске наставеУправљање у трансферу научних и технолошких достигнућа у пољопривредну праксу пословних система. Мере за управљење неизвесношћу, ризиком и несигурношћу, изналажење модела, параметара и фактора организационог дизајна, организационог понашања , организационих промена и развоја организационе културе, комуникације и вођства лидерства у пословним системима.
      Садржај практичне наставеПредвиђена је у поједним областима у договору са предметним наставницима
      1. Paunović, B. (2012): Preduzetništvo i upravljanje malim preduzećima, Ekonomski fakultet, Beograd
      2. Petković, M., Janićijević, N., Bogićević – Milikić, B. (2012): Organizacija, Ekonomski fakultet, Beograd
      3. Janićijević, N. (2011): Upravljanje organizacionim promenama, Ekonomski fakultet, Beograd.
      4. Одабрани радови, докторске дисертације и монографије чије ће библиографске референце предметни наставник објавити 15 дана пре почетка предавања у школској години.
      Методе извођења наставеТеоријска и интерактивна настава, консултације, израда семинарског рада, тестови
      Активности у току предавањаПисмени испит
      Практична наставаУсмени испит50
      Колоквијуми