D-AE-20-POS - Poslovni sistemi u poljoprivredi

Naziv Poslovni sistemi u poljoprivredi
Akronim D-AE-20-POS
Studijski program Agroekonomija i ruralni razvoj
Modul Agroekonomija i ruralni razvoj
Tip studija doktorske akademske studije
      Uslovljnost drugim predmetima Oblik uslovljenosti
      Ciljevi izučavanja predmeta Predmet omogućava studentu sticanje znanja i praktične primene tehničko-tehnološkog progresa poslovnih sistema, veština razumevanja poslovne politike, ciljeva, strategije i zadataka poslovnih sistema, rizika, organizacionog ponašanja, promena i razvoja, organizacione kulture, komunikacije i liderstva u poslovnim sistemima i sposobnosti rešavanja konkretnih problema
      Ishodi učenja (stečena znanja) Po završetku kursa iz ovog predmeta, student treba da bude sposoban za rad na poslovima istraživanja vidova, mesta, oblika i uloge globalnog razvoja poslovnih sistema; ocena neizvesnosti rizika u razvoju poljoprivredne proizvodnje; dizajniranje modela, parametara i faktora nove organizacione strukture; 4. interpretaciju dobijenih rezultata, 5. integrisanje i prezentaciju stečenog znanja.
      Sadržaj teorijske nastave Upravljanje u transferu naučnih i tehnoloških dostignuća u poljoprivrednu praksu poslovnih sistema. Mere za upravljenje neizvesnošću, rizikom i nesigurnošću, iznalaženje modela, parametara i faktora organizacionog dizajna, organizacionog ponašanja , organizacionih promena i razvoja organizacione kulture, komunikacije i vođstva liderstva u poslovnim sistemima.
      Sadržaj praktične nastave Predviđena je u pojednim oblastima u dogovoru sa predmetnim nastavnicima
      1. Paunović, B. (2012): Preduzetništvo i upravljanje malim preduzećima, Ekonomski fakultet, Beograd
      2. Petković, M., Janićijević, N., Bogićević – Milikić, B. (2012): Organizacija, Ekonomski fakultet, Beograd
      3. Janićijević, N. (2011): Upravljanje organizacionim promenama, Ekonomski fakultet, Beograd.
      4. Odabrani radovi, doktorske disertacije i monografije čije će bibliografske reference predmetni nastavnik objaviti 15 dana pre početka predavanja u školskoj godini.
      5 0 5
      Metode izvođenja nastave Teorijska i interaktivna nastava, konsultacije, izrada seminarskog rada, testovi
      Aktivnosti u toku predavanja Pismeni ispit
      Praktična nastava Usmeni ispit 50