Д-АЕ-20-МИМА - Методе истраживања менаџмента у агробизнису

НазивМетоде истраживања менаџмента у агробизнису
АкронимД-АЕ-20-МИМА
Студијски програмАгроекономија и рурални развој
МодулАгроекономија и рурални развој
Тип студијадокторске академске студије
      Условљност другим предметимаОблик условљености
      Циљеви изучавања предметаПредмет омогућава студенту стицање: 1. продубљених знања и познавања метода истраживања у области менаџмента у агробизнису, 2. вештина ефикасног учења и критичког мишљења о проблемима из области агробизниса и 3. способности за самосталну примену метода и решавање проблема менаџмента у агробизнису.
      Исходи учења (стечена знања)По завршетку курса из овог предмета, студент треба да буде способан за: 1. разумевање специфичности и сложености различитих метода истраживања у области организације и економике пољопривредне производње и прехрамбене индустрије; 2. примену метода истраживања на конкретним примерима, 3. интерпретацију добијених резултата, 4. интегрисање знања из различитих области и 5. презентацију стеченог знања.
      Садржај теоријске наставеПримена модела и различитих метода научног истраживања у пољопривредној производњи и прехрамбеној индустрији, са циљем успешног мерења ефикасности и ефективности пословања пословних система пољопривреде и прехрамбене индустрије.
      Садржај практичне наставеСтудијски истраживачки рад предвиђен је у поједним областима у договору са предметним наставницима
      Методе извођења наставеТеоријска и интерактивна настава ће се држати у свим областима. Израда и одбрана самосталног рада се предвиђa у појединим областима.
      Активности у току предавањаПисмени испит
      Практична наставаУсмени испит70
      Пројекти30