D-AE-20-MIMA - Metode istraživanja menadžmenta u agrobiznisu

Naziv Metode istraživanja menadžmenta u agrobiznisu
Akronim D-AE-20-MIMA
Studijski program Agroekonomija i ruralni razvoj
Modul Agroekonomija i ruralni razvoj
Tip studija doktorske akademske studije
      Uslovljnost drugim predmetima Oblik uslovljenosti
      Ciljevi izučavanja predmeta Predmet omogućava studentu sticanje: 1. produbljenih znanja i poznavanja metoda istraživanja u oblasti menadžmenta u agrobiznisu, 2. veština efikasnog učenja i kritičkog mišljenja o problemima iz oblasti agrobiznisa i 3. sposobnosti za samostalnu primenu metoda i rešavanje problema menadžmenta u agrobiznisu.
      Ishodi učenja (stečena znanja) Po završetku kursa iz ovog predmeta, student treba da bude sposoban za: 1. razumevanje specifičnosti i složenosti različitih metoda istraživanja u oblasti organizacije i ekonomike poljoprivredne proizvodnje i prehrambene industrije; 2. primenu metoda istraživanja na konkretnim primerima, 3. interpretaciju dobijenih rezultata, 4. integrisanje znanja iz različitih oblasti i 5. prezentaciju stečenog znanja.
      Sadržaj teorijske nastave Primena modela i različitih metoda naučnog istraživanja u poljoprivrednoj proizvodnji i prehrambenoj industriji, sa ciljem uspešnog merenja efikasnosti i efektivnosti poslovanja poslovnih sistema poljoprivrede i prehrambene industrije.
      Sadržaj praktične nastave Studijski istraživački rad predviđen je u pojednim oblastima u dogovoru sa predmetnim nastavnicima
      10 0 5
      Metode izvođenja nastave Teorijska i interaktivna nastava će se držati u svim oblastima. Izrada i odbrana samostalnog rada se predviđa u pojedinim oblastima.
      Aktivnosti u toku predavanja Pismeni ispit
      Praktična nastava Usmeni ispit 70
      Projekti 30