М-МА-20-СОМ - Социологија менаџмента

МодулМенаџмент у агробизнису
Тип студијамастер академске студије
    Условљност другим предметимаНемаОблик условљености
    Циљеви изучавања предметаПредмет треба да омогући студентима да се упознају са знањима из социолошког менаџмента што је предпоставка за размишљање и разумевање управљања пословањем и организовањем рада, будући да су ти процеси део целине људског живота и рада.
    Исходи учења (стечена знања)Студент кроз предмет треба да буде оспособљен за: препознавање проблема из социологије менаџмента, примену метода у социологтији менаџмента, развијање критичког мишљења, аналитичких способности, тимски рад и презентацију резултата
    Садржај теоријске наставеОд индустријске социологије до модерне социологије, организације рада и менаџмента; Социолошки приступ менаџменту; Научнотехнолошке промене у основи теорије и праксе менаџмента; Субјективни агенси менаџмента; Руководилац и руковођење; Управљање комуникацијом, Мотивација како схватања и очекивања утичу на мотивацију, Екологија и менаџмент, Етика и менаџмент, Глобализација и менаџмент.
    Садржај практичне наставеСве јединице предвиђене планом детаљно ће бити разрађене на часовима вежби, презентација радова припремљених на задату тему и израда семинарског рада.
    1. Вилиамс Ч. (2010): Принципи менаџмента, Дата статус, Београд
    2. Козић П., Јелић С. (2007): Социологија. Класа д.о.о. Београд
    3. Козић П., Јелић С., Ристић С. (2005): Основи опште социологије и социлогија менаџмента, СД Прес, Београд.
    4. Ное Р., Холенбек Ј. (2006): Менаџмент људских ресурса, Мате-библиотека господарска мисао, Загреб.
    5. Миладиновић С.(2004): Увод у социологију организације, ФОН, Београд,
    Методе извођења наставеКласична предавања, теоријске вежбе и интерактивна настава.
    Активности у току предавањаПисмени испит
    Практична настава20Усмени испит30
    Колоквијуми30