M-MA-20-SOM - Sociologija menadžmenta

Akronim M-MA-20-SOM
Studijski program Agroekonomija
Modul Menadžment u agrobiznisu
Tip studija master akademske studije
    Uslovljnost drugim predmetima Nema Oblik uslovljenosti
    Ciljevi izučavanja predmeta Predmet treba da omogući studentima da se upoznaju sa znanjima iz sociološkog menadžmenta što je predpostavka za razmišljanje i razumevanje upravljanja poslovanjem i organizovanjem rada, budući da su ti procesi deo celine ljudskog života i rada.
    Ishodi učenja (stečena znanja) Student kroz predmet treba da bude osposobljen za: prepoznavanje problema iz sociologije menadžmenta, primenu metoda u sociologtiji menadžmenta, razvijanje kritičkog mišljenja, analitičkih sposobnosti, timski rad i prezentaciju rezultata
    Sadržaj teorijske nastave Od industrijske sociologije do moderne sociologije, organizacije rada i menadžmenta; Sociološki pristup menadžmentu; Naučnotehnološke promene u osnovi teorije i prakse menadžmenta; Subjektivni agensi menadžmenta; Rukovodilac i rukovođenje; Upravljanje komunikacijom, Motivacija kako shvatanja i očekivanja utiču na motivaciju, Ekologija i menadžment, Etika i menadžment, Globalizacija i menadžment.
    Sadržaj praktične nastave Sve jedinice predviđene planom detaljno će biti razrađene na časovima vežbi, prezentacija radova pripremljenih na zadatu temu i izrada seminarskog rada.
    1. Viliams Č. (2010): Principi menadžmenta, Data status, Beograd
    2. Kozić P., Jelić S. (2007): Sociologija. Klasa d.o.o. Beograd
    3. Kozić P., Jelić S., Ristić S. (2005): Osnovi opšte sociologije i socilogija menadžmenta, SD Pres, Beograd.
    4. Noe R., Holenbek J. (2006): Menadžment ljudskih resursa, Mate-biblioteka gospodarska misao, Zagreb.
    5. Miladinović S.(2004): Uvod u sociologiju organizacije, FON, Beograd,
    Metode izvođenja nastave Klasična predavanja, teorijske vežbe i interaktivna nastava.
    Aktivnosti u toku predavanja Pismeni ispit
    Praktična nastava 20 Usmeni ispit 30
    Kolokvijumi 30