О-ХК-20-ОХЕРБ - Основи хербологије

МодулХортикултура
Тип студијаосновне академске студије
    Условљност другим предметима-Облик условљености
    Циљеви изучавања предметаПредмет треба да омогући студенту стицање: знања/разумевања биолошко-еколошких каратеристика економски значајних корова са предлогом мера за њихово сузбијање. Такође, студент треба да стекне вештине за препознавање семена, поника и одраслих економски значајних коровских врста; процену прагова штетности и предлагање оптималних мера у сузбијању корова.
    Исходи учења (стечена знања)Познавање основних биолошко-еколошких карактеристика економски значајних корова, као и директних и индиректних мера за њихово сузбијање. Студент треба да буде оспособљен за примену метода тимског рада, развијање критичког и креативног мишљења, презентацију стечених знања, усмену и писмену процену исхода учења предмета и процену одвијања наставног процеса у току реализације предмета.
    Садржај теоријске наставеБиологија корова, Екологија корова, Економски значајне коровске врсте, Превентивне мере у сузбијању корова, Директне мере у сузбијању корова, Интегралне мере у сузбијању корова.
    Садржај практичне наставеБиологија и екологија економски значајних коровских врста и могућности њиховог сузбијања.
    Методе извођења наставеКласична предавања, лабораторијске вежбе, теренске вежбе и методе интерактивне наставе.
    Активности у току предавања5Писмени испит
    Практична настава40Усмени испит40