O-HK-20-OHERB - Osnovi herbologije

Akronim O-HK-20-OHERB
Studijski program Biljna proizvodnja
Modul Hortikultura
Tip studija osnovne akademske studije
    Uslovljnost drugim predmetima - Oblik uslovljenosti
    Ciljevi izučavanja predmeta Predmet treba da omogući studentu sticanje: znanja/razumevanja biološko-ekoloških karateristika ekonomski značajnih korova sa predlogom mera za njihovo suzbijanje. Takođe, student treba da stekne veštine za prepoznavanje semena, ponika i odraslih ekonomski značajnih korovskih vrsta; procenu pragova štetnosti i predlaganje optimalnih mera u suzbijanju korova.
    Ishodi učenja (stečena znanja) Poznavanje osnovnih biološko-ekoloških karakteristika ekonomski značajnih korova, kao i direktnih i indirektnih mera za njihovo suzbijanje. Student treba da bude osposobljen za primenu metoda timskog rada, razvijanje kritičkog i kreativnog mišljenja, prezentaciju stečenih znanja, usmenu i pismenu procenu ishoda učenja predmeta i procenu odvijanja nastavnog procesa u toku realizacije predmeta.
    Sadržaj teorijske nastave Biologija korova, Ekologija korova, Ekonomski značajne korovske vrste, Preventivne mere u suzbijanju korova, Direktne mere u suzbijanju korova, Integralne mere u suzbijanju korova.
    Sadržaj praktične nastave Biologija i ekologija ekonomski značajnih korovskih vrsta i mogućnosti njihovog suzbijanja.
    Metode izvođenja nastave Klasična predavanja, laboratorijske vežbe, terenske vežbe i metode interaktivne nastave.
    Aktivnosti u toku predavanja 5 Pismeni ispit
    Praktična nastava 40 Usmeni ispit 40