Д-ФМ-14-ПФИА - Примењена фитоакарологија

МодулФитомедицина
Тип студијадокторске академске студије
    Условљност другим предметимаОблик условљености
    Циљеви изучавања предметаПредмет треба да омогући студенту стицање знања и разумевање улоге гриња у различитим агроекосистемима, урбаним просторима и шумским културама; њихове штетности, контроле и резистентности према пестицидима.
    Исходи учења (стечена знања)Од студента се очекује да покаже познавање улоге гриња у различитим агроекосистемима и другим полуаутономним и неаутономним екосистемима, њихове штетности, контроле и резистентности према пестицидима и буде оспособљен за препознавање специфичних симптома, дијагнозу штетних врста, прогнозу њихове појаве, оцену штетности и познавање различитих метода борбе против штетних гриња.
    Садржај теоријске наставеУвод; Фитофагне гриње у агроекосистемима , урбаним екосистемима и шумским културама : у затвореном простору ( стакленицима и пластеницима, складиштима ), у воћњацима и виноградима, њивским усевима, на укрсном дрвећу и жбуњу у градском зеленилу и шумарству, Гриње као агенси биолошке контроле штеточина и корова, биолошка контрола гриња, резистентност гриња према пестицидима.
    Садржај практичне наставеПрактични рад прилагођен тематици докторске дисертације.
    1. Helle W., Sabelis M.W.(1985)Spider Mites.Their Biology, Natural Enemies and Control, Elsevier; Gerson U., Smiley L.R., Ochoa R. (2003) Mites (Acari) for pest control. Blackwell Publishing; Zhang Z.Q. (2003.) Mites of Greenhouses, Identification, Biology and Control. CABI Publishing; Hoy M.A.(2011) Agricultural Acarology Introduction to Integrated Mite Management.Taylor and Francise Group;.
    Методе извођења наставеПредавања у комбиацији са интерактивном наставом ће се примењиватиу свим областима. Обавезна израда семинарског рада.
    Активности у току предавањаПисмени испит
    Практична настава30Усмени испит50
    Колоквијуми