О-ПТ-14-РПРА - Радна пракса

Тип студијаосновне академске студије
      Број ЕСПБ2.0Статус предметаобавезан
      Условљност другим предметима/Облик условљености
      Циљеви изучавања предметаОспособљавање студента за рад у пољопривредним газдинствима и индустрији.
      Исходи учења (стечена знања)Студент ће бити оспособљен да се укључи у рад да обавља једноставније радне операције у пољопривредној производњи где се користи пољопривредна техника, као и у процес одржавања пољопривредне технике. Стечено знање му обезбеђује неопходно искуство и стручност.
      Садржај теоријске наставеРадна пракса је замишљена као део образовног процеса студента кроз који ће се на огледном добру, пољопривредним предузећима установама или организацијама, индустрији пољопривредних машина и уређаја.
      Садржај практичне наставеСтуденти се укључују у свакодневне радне активности и тиме стичу вештине као што су: упознаваље са организацијом и начином функционисања производних процеса, упознавање са софтверима за рад у поступку коришћења и одржавања пољопривредних машина и уређаја у непосредној пољопривредној производњи. Пракса се изводи у току четвртог семестра у договору са наставником изабраног предмета.
      Методе извођења наставеРадна пракса се реализује по програму праксе у пољопривредним газдинствима или предузећима за производњу пољопривредних машина и уређаја, директним ангажовањем студента, уз стручни надзор. У току обављања праксе студент води дневник у који уписује дневн еактивности као и детаљан опис послова на којима је био ангажован.
      Активности у току предавањаПисмени испит50
      Практична наставаУсмени испит