O-PT-14-RPRA - Radna praksa

Akronim O-PT-14-RPRA
Studijski program Poljoprivredna tehnika
Modul
Tip studija osnovne akademske studije
      Broj ESPB 2.0 Status predmeta obavezan
      Uslovljnost drugim predmetima / Oblik uslovljenosti
      Ciljevi izučavanja predmeta Osposobljavanje studenta za rad u poljoprivrednim gazdinstvima i industriji.
      Ishodi učenja (stečena znanja) Student će biti osposobljen da se uključi u rad da obavlja jednostavnije radne operacije u poljoprivrednoj proizvodnji gde se koristi poljoprivredna tehnika, kao i u proces održavanja poljoprivredne tehnike. Stečeno znanje mu obezbeđuje neophodno iskustvo i stručnost.
      Sadržaj teorijske nastave Radna praksa je zamišljena kao deo obrazovnog procesa studenta kroz koji će se na oglednom dobru, poljoprivrednim preduzećima ustanovama ili organizacijama, industriji poljoprivrednih mašina i uređaja.
      Sadržaj praktične nastave Studenti se uključuju u svakodnevne radne aktivnosti i time stiču veštine kao što su: upoznavalje sa organizacijom i načinom funkcionisanja proizvodnih procesa, upoznavanje sa softverima za rad u postupku korišćenja i održavanja poljoprivrednih mašina i uređaja u neposrednoj poljoprivrednoj proizvodnji. Praksa se izvodi u toku četvrtog semestra u dogovoru sa nastavnikom izabranog predmeta.
      Metode izvođenja nastave Radna praksa se realizuje po programu prakse u poljoprivrednim gazdinstvima ili preduzećima za proizvodnju poljoprivrednih mašina i uređaja, direktnim angažovanjem studenta, uz stručni nadzor. U toku obavljanja prakse student vodi dnevnik u koji upisuje dnevn eaktivnosti kao i detaljan opis poslova na kojima je bio angažovan.
      Aktivnosti u toku predavanja Pismeni ispit 50
      Praktična nastava Usmeni ispit