О-УБ-14-ПЛАГ - Планирање у агробизнису

НазивПланирање у агробизнису
АкронимО-УБ-14-ПЛАГ
Студијски програмПрехрамбена технологија
МодулУправљање безбедношћу и квалитетом у производњи хране
Тип студијаосновне академске студије
    Условљност другим предметима: Положен писмени испит. Нема претходних испита које студент треба да положи.Облик условљености
    Циљеви изучавања предметаПредмет треба да омогући студенту стицање знања из процеса планирања који обухвата област ширу од пољопривредне производње, а то је у овом случају агробизнис.
    Исходи учења (стечена знања)Стицање вештина ефикасног учења и критичког мишљења о проблемима из области планирања као и о њиховој практичној примени и значају за агробизнис.
    Садржај теоријске наставеОсновни појмови теорије система везани за управљање, планирање и њего-ве карактеристике, развој система планирања у агробизнису, предвиђање, карактеристике планских одлука, процес доношења планских одлука, пословна политика, стратегија, интегрални приступ у планирању, пословни план, методе планирања и њихова примена у пољопривреди, пројектовање, модели линеарног програмирања у пољопривреде
    Садржај практичне наставеПрикупљање података за израду планова, упознавање са методологијом планирања која важи у нашим условима као и коришћење искустава других држава.
    1. Слободан Церанић (2007) : Планирање у агробизнису, Пољопривредни факултет, Земун
    Методе извођења наставеТеоријска и интерактивна настава ће се држати у свим областима. Писмени колоквијум предвиђа се по завршетку вежбања.
    Активности у току предавања20Писмени испит30
    Практична настава10Усмени испит30