O-UB-14-PLAG - Planiranje u agrobiznisu

Naziv Planiranje u agrobiznisu
Akronim O-UB-14-PLAG
Studijski program Prehrambena tehnologija
Modul Upravljanje bezbednošću i kvalitetom u proizvodnji hrane
Tip studija osnovne akademske studije
    Uslovljnost drugim predmetima : Položen pismeni ispit. Nema prethodnih ispita koje student treba da položi. Oblik uslovljenosti
    Ciljevi izučavanja predmeta Predmet treba da omogući studentu sticanje znanja iz procesa planiranja koji obuhvata oblast širu od poljoprivredne proizvodnje, a to je u ovom slučaju agrobiznis.
    Ishodi učenja (stečena znanja) Sticanje veština efikasnog učenja i kritičkog mišljenja o problemima iz oblasti planiranja kao i o njihovoj praktičnoj primeni i značaju za agrobiznis.
    Sadržaj teorijske nastave Osnovni pojmovi teorije sistema vezani za upravljanje, planiranje i njego-ve karakteristike, razvoj sistema planiranja u agrobiznisu, predviđanje, karakteristike planskih odluka, proces donošenja planskih odluka, poslovna politika, strategija, integralni pristup u planiranju, poslovni plan, metode planiranja i njihova primena u poljoprivredi, projektovanje, modeli linearnog programiranja u poljoprivrede
    Sadržaj praktične nastave Prikupljanje podataka za izradu planova, upoznavanje sa metodologijom planiranja koja važi u našim uslovima kao i korišćenje iskustava drugih država.
    1. Slobodan Ceranić (2007) : Planiranje u agrobiznisu, Poljoprivredni fakultet, Zemun
    Metode izvođenja nastave Teorijska i interaktivna nastava će se držati u svim oblastima. Pismeni kolokvijum predviđa se po završetku vežbanja.
    Aktivnosti u toku predavanja 20 Pismeni ispit 30
    Praktična nastava 10 Usmeni ispit 30