РАСПИСАН КОНКУРС ЗА ПРЕСТИЖНУ СТИПЕНДИЈУ „ДОСИТЕЈА“ ФОНДА ЗА МЛАДЕ ТАЛЕНТЕ

Студентске

Поштоване колегинице и колеге,

Фонд за младе таленте Републике Србије расписао је Конкурс за стипендирање до 1.131 студента завршне године основних и интегрисаних академских студија и до 500 студената завршне године мастер академских студија са високошколских установа чији је оснивач Република Србија за школску 2023/24. годину.

Конкурс је отворен до 15. децембра, а пријаве се подносе електронским путем посредством услуге еТаленти, на порталу еУправа.

Стипендије ће бити додељиване према научно-образовном, односно уметничко-образовном пољу, а ради праведнијег рангирања, број стипендија по пољу биће дефинисан на основу уписаних буџетских студената на претпоследњу годину студија, односно, 3. годину основних студија и 5. годину интегрисаних студија и на 1. годину мастер студија.

Више информација о Конкурсу, Стипендији и пракси у јавном сектору можете пронаћи на линку: https://nitra.gov.rs/cir/ministarstvo/vesti/fond-za-mlade-talente-raspisan-konkurs-za-prestiznu-stipendiju-dositeja .

Сличне вести