RASPISAN KONKURS ZA PRESTIŽNU STIPENDIJU „DOSITEJA“ FONDA ZA MLADE TALENTE

Studentske

Poštovane koleginice i kolege,

Fond za mlade talente Republike Srbije raspisao je Konkurs za stipendiranje do 1.131 studenta završne godine osnovnih i integrisanih akademskih studija i do 500 studenata završne godine master akademskih studija sa visokoškolskih ustanova čiji je osnivač Republika Srbija za školsku 2023/24. godinu.

Konkurs je otvoren do 15. decembra, a prijave se podnose elektronskim putem posredstvom usluge eTalenti, na portalu eUprava.

Stipendije će biti dodeljivane prema naučno-obrazovnom, odnosno umetničko-obrazovnom polju, a radi pravednijeg rangiranja, broj stipendija po polju biće definisan na osnovu upisanih budžetskih studenata na pretposlednju godinu studija, odnosno, 3. godinu osnovnih studija i 5. godinu integrisanih studija i na 1. godinu master studija.

Više informacija o Konkursu, Stipendiji i praksi u javnom sektoru možete pronaći na linku: https://nitra.gov.rs/cir/ministarstvo/vesti/fond-za-mlade-talente-raspisan-konkurs-za-prestiznu-stipendiju-dositeja .

Slične vesti