О-АЕ-14-СОЦМ-13 - Социологија менаџмента

Модул
Тип студијаосновне академске студије
      Условљност другим предметимаНемаОблик условљености
      Циљеви изучавања предметаПредмет има за циљ да студентима пружи дубља знања из социолошког менаџмента што је битна претпоставка за свестраније разумевање управљањa пословањем и организовањем рада, будући да су ти процеси део целине људског живота и рада
      Исходи учења (стечена знања)Студент кроз предмет треба да буде оспособљен за: препознавање проблема из социологије менаџмента, примену метода у социологији менаџмента, ефикасно учење, тимски рад, критичко мишљење и презентацију резултата.
      Садржај теоријске наставеОд индустријске социологије до модерне социологије, организације рада и менаџмента; Социолошки приступ менаџменту; Научно-технолошке промене у основи теорије и праксе менаџмента; Субјективни агенси менаџмента; Руководилац и руковођење; Екологија и менаџмент; Етика и менаџмент; Глобализација и менаџмент.
      Садржај практичне наставеСве јединице предвиђене планом детаљно ће бити разрађене на часовима вежби.
      1. Козић П., Јелић С. (2007): Социологија. Класа д.о.о. Београд
      2. Козић П., ЈелићС., Ристић С. (2005): Основи опште социологије и социлогија менаџмента. СД Прес. Београд.
      3. Јевтић М. (2004): Изазови етичког менаџмента. Београд
      4. F. Fukujama (1997): Судар култура. Београд.
      Методе извођења наставеПредавања у комбинацији са интерактивном наставом примењује се у свим наставним поглављима предмета у одређеном обиму.
      Активности у току предавања10Писмени испит
      Практична настава30Усмени испит30