O-AE-14-SOCM-13 - Sociologija menadžmenta

Akronim O-AE-14-SOCM-13
Studijski program Agroekonomija
Modul
Tip studija osnovne akademske studije
      Uslovljnost drugim predmetima Nema Oblik uslovljenosti
      Ciljevi izučavanja predmeta Predmet ima za cilj da studentima pruži dublja znanja iz sociološkog menadžmenta što je bitna pretpostavka za svestranije razumevanje upravljanja poslovanjem i organizovanjem rada, budući da su ti procesi deo celine ljudskog života i rada
      Ishodi učenja (stečena znanja) Student kroz predmet treba da bude osposobljen za: prepoznavanje problema iz sociologije menadžmenta, primenu metoda u sociologiji menadžmenta, efikasno učenje, timski rad, kritičko mišljenje i prezentaciju rezultata.
      Sadržaj teorijske nastave Od industrijske sociologije do moderne sociologije, organizacije rada i menadžmenta; Sociološki pristup menadžmentu; Naučno-tehnološke promene u osnovi teorije i prakse menadžmenta; Subjektivni agensi menadžmenta; Rukovodilac i rukovođenje; Ekologija i menadžment; Etika i menadžment; Globalizacija i menadžment.
      Sadržaj praktične nastave Sve jedinice predviđene planom detaljno će biti razrađene na časovima vežbi.
      1. Kozić P., Jelić S. (2007): Sociologija. Klasa d.o.o. Beograd
      2. Kozić P., JelićS., Ristić S. (2005): Osnovi opšte sociologije i socilogija menadžmenta. SD Pres. Beograd.
      3. Jevtić M. (2004): Izazovi etičkog menadžmenta. Beograd
      4. F. Fukujama (1997): Sudar kultura. Beograd.
      Metode izvođenja nastave Predavanja u kombinaciji sa interaktivnom nastavom primenjuje se u svim nastavnim poglavljima predmeta u određenom obimu.
      Aktivnosti u toku predavanja 10 Pismeni ispit
      Praktična nastava 30 Usmeni ispit 30