Д-ВВ-20-МНР - Методе научно истраживачког рада

МодулВоћарство и виноградарство
Тип студијадокторске академске студије
      Условљност другим предметимаОблик условљености
      Циљеви изучавања предметаМетодеа научно истраживачког рада, писање пријаве докторске дисертације, претраживањем литературе потребне за извођење докторске дисертације, аналитичком приступу извођења експеримената, анализом и обрадом добијених резултата, писањем и презентовања докторске дисертације, писањем научно истраживачког рада, одговорности, као и презентацији научног рада
      Исходи учења (стечена знања)Оспособљеност за формирање плана израде докторске дисертације, стицање вештине аналитичког приступа извођењу експеримената, вештине критичке обраде и анализе добијених резултата, као и вештину писања и усмене презентије дисертације и научних радова.
      Садржај теоријске наставеПланирање докторске дисертације: избор теме, претраживање научне литературе, писање пријаве докторске дисертације, планирање експеримената, проналажење одговарајућих аналитичких метода, постављање хипотеза, извођење експеримената, анализа добијених резултата, обрада података.
      Садржај практичне наставеРадионице на којима ће студенти на конкретним примерима планирати експеримент, претраживати научне базе, припремати абстракте, обрађивати и тумачити резултате, презентовати резултате у виду постера и усмене презентације.
      1. Jürg, P. Seiler 2005. Good Laboratory Practice – the Why and the How. Springer-Verlag Berlin Heidelberg, Germany
      2. Bettelheim and Landesberger 2007. Laboratory, Experiments for General, Organic and Biochemistry, Cengage Learning, UK.
      3. Поповић, З. 2004. Како написати и објавити научно дело. Институт за физику, Београд.
      Методе извођења наставе
      Активности у току предавањаПисмени испит
      Практична наставаУсмени испит60
      Колоквијуми