Д-АЕ-20-ПРОМ - Пројект менаџмент

НазивПројект менаџмент
АкронимД-АЕ-20-ПРОМ
Студијски програмАгроекономија и рурални развој
МодулАгроекономија и рурални развој
Тип студијадокторске академске студије
      Условљност другим предметимаОблик условљености
      Циљеви изучавања предметаПредмет омогућава студенту стицање: 1. знања неопходна за научноистраживачки рад у области пројектовања и менаџмента у предузећу; 2. вештина ефикасног учења и критичког мишљења о основама пројект менаџмента, функцијама менаџмента и везама са другим системима.3. способности решавања конкретних проблема у процесу управљања пројектима.
      Исходи учења (стечена знања)Након одслушаног предмета, студенти ће бити способни за: 1. научноистраживачки рад у области пројектовања и менаџмента у предузећу; 2. критичко мишљење о проблемима из области менаџмента и управљања пројектима у пољопривредним предузећима и другим пословним системима; 3. практично примени стечена знања о управљању пројектима у различитим гранама пољопривредне производње и прехрамбене индустрије
      Садржај теоријске наставеУвод у пројект менаџмент. Раст и развој пројект менаџмента. Функције менаџмента. Менаџмент и информациони систем- системи за подршку одлучивању, управљање помоћу циљева, менаџмент информационог система. Менаџмент квалитета. Менаџмент и предузеће (међусобни односи у предузећу, посао, етика и друштво, интернационални менаџмент, стратегијски менаџмент, организационе промене).
      Садржај практичне наставеСтудијски истраживачки рад предвиђен је у поједним областима у договору са предметним наставником.
      1. S. C. Certo, S. T. Certo (2008): Moderni menadžment, Mate d.o.o., ISBN: 978-953-246-062-9.
      2. Ronald, D., Kay, Wieliam M. Edwarda, Patricia A. Duffy (2004): Farm Managemet, Mc Graw-Hill, New York.
      3. Церанић, С. (2007): Планирање у агробизнису, Пољопривредни факултет, Београд
      4. James C. Sydney, Eberle R., Phielip (2000): Economic & Business Principles in Farm Planirang & Production. Iowa State University Press. Ames.
      5. Baker A. Gregory, Grcheewald Orlen, Gorman D. Wiliam (2002): Introduction to Foodand Agribusiness Menegement, Prentice Hall, New Jersay.
      Методе извођења наставеТеоријска и интерактивна настава ће се држати у свим областима. Израда и одбрана самосталног рада - пројекта се предвиђа у појединим областима.
      Активности у току предавањаПисмени испит
      Практична наставаУсмени испит50
      Пројекти50