О-БИ-20-Е - Енглески језик

НазивЕнглески језик
АкронимО-БИ-20-Е
Студијски програмБиотехнички и информациони инжењеринг
Модул
Тип студијаосновне академске студије
    Условљност другим предметимаЗа упис предмета потребно предзнање енглеског језика на средњошколском нивоу (или најмање ниво А2 ‒ уз доказе)Облик условљености
    Циљеви изучавања предметаОвладавање како рецептивним језичким вештинама (читање, слушање са разумевањем) тако и продуктивним (говорење, писање на енглеском језику) у одабраним ситуацијама агрономског дискурса. Посебна пажња се поклања енглеској агрономској и терминологији и развијању вештине самосталног превођења са енглеског на српски и обрнуто.
    Исходи учења (стечена знања)На крају течаја студент треба (на базичном нивоу) да стекне (1) професионалну операционалну компетенцију (коришћење енглеске агрономске литературе), (2) лингвистичку и социолингвистичку компетенцију (употреба стручне терминологије сходно нормама и инојезичном узусу) и (3) социокултурну компетенцију (способност примене стечених знања о културолошким карактеристикама).
    Садржај теоријске наставеАктивно усвајање и примена лексичко-граматичких знања на материјалу текстова агрономске садржине. Презентација савремених модела пословне кореспонденције; писање биографије итд.
    Садржај практичне наставеДијалошки и монолошки говор; лексичко-граматичка и преводна вежбања.
    1. Đorđević, D. (2022). Seed, breed, feed and succeed: English for Agriculture and Food Technology Students. Prvo izdanje. Beograd: Poljoprivredni fakultet (Zemun: Birograf Comp).
    2. Hollett, V. (2006). Business Objectives. Oxford: Oxford University Press.
    3. Kelly, K. (2008). Science. Oxford: Macmillan Publishers Limited.
    4. Popović Lj. i V. Mirić (1996). Gramatika engleskog jezika sa vežbanjima. Beograd: IP„ZAVET”.
    5. Kolčar, V. (2002). Englesko-srpski i srpsko-engleski poljoprivredni rečnik. Beograd-Zemun: Institut za kukuruz “Zemun polje”.
    Методе извођења наставефронтална настава, групна настава и индивидуални облик наставе
    Активности у току предавања10Писмени испит60
    Практична наставаУсмени испит