Д-ФМ-14-АПЕС - Аналитика пестицида

МодулФитомедицина
Тип студијадокторске академске студије
      Условљност другим предметима-Облик условљености
      Циљеви изучавања предметаСтицања знања о разлозима за испитивање и контролу пестицида. На основу информација о међународним и националним прописима, конвенцијама, препорукама и аналитичким поступцима за ове намене у области производње и промета пестицида, курс ће полазницима омогућити сагледавање сличности и разлика међу појединим врстама контролних испитивања.
      Исходи учења (стечена знања)Од студента се очекује да покаже познавање: основних разлога за испитивање и контролу пестицида у току производње и примене. На крају курса студент треба да буде оспособљен за: препознавање најважнијих елемената физичких и хемијских испитивања пестицида у функцији сврхе анализе, коришћење база података за налажење и избор поступака за испитивања, и примену једноставних метода анализа.
      Садржај теоријске наставеОснови контроле квалитета; Норме и стандарди; Улога узорковања у контроли; Принципи физичких и хемијских испитивања; Избор метода - могућности и ограничења; Место и улога заштите биља у контроли.
      Садржај практичне наставеУ лабораторијски рад је предвиђен из свих поглавља предавања.
      Методе извођења наставе
      Активности у току предавањаПисмени испит
      Практична наставаУсмени испит40
      Колоквијуми30