М-ЗА-14-СП - Стручна пракса

НазивСтручна пракса
АкронимМ-ЗА-14-СП
Студијски програмЗаштита животне средине у пољопривреди
МодулЗаштита животне средине у пољопривреди
Тип студијамастер академске студије
      Број ЕСПБ2.0Статус предметаобавезан
      Условљност другим предметиманемаОблик условљености
      Циљеви изучавања предметаПредмет треба да омогући студенту стицање и развој креативних способности и овладавање специфичним практичним вештинама потребним за обављање професије. Упознавање студента са функционисањем, организацијом и технологијом рада предузећа, компанија и државних установа које се баве заштитом животне средине у пољопривреди
      Исходи учења (стечена знања)Студент треба да стекне знања и вештина препознавања извора загађења у примарној пољопривредној производњи, као и заштите и унапређења природних ресурса у пољопривреди и животне средине.
      Садржај теоријске наставеСагледавање и мониторинг извора загађења у пољопривредној производњи, као и анализа система и мера заштите у примарној пољопривредној производњи. У току праксе студенти ће узети учешће у експертској анализи заштите природних ресурса и формулисању и вођењу документације.
      Садржај практичне наставеПрактична настава у комбинацији са интерактивном наставом се изводи на терену.
      Методе извођења наставеПриликом извођења теренске наставе студенти воде дневник стручне праксе, који садржи елементе производног процеса којем присуствују. Успешно праћење наставе оцењује се прегледом дневника практичне обуке.
      Активности у току предавањаПисмени испит50
      Практична наставаУсмени испит