M-ZA-14-SP - Stručna praksa

Naziv Stručna praksa
Akronim M-ZA-14-SP
Studijski program Zaštita životne sredine u poljoprivredi
Modul Zaštita životne sredine u poljoprivredi
Tip studija master akademske studije
      Broj ESPB 2.0 Status predmeta obavezan
      Uslovljnost drugim predmetima nema Oblik uslovljenosti
      Ciljevi izučavanja predmeta Predmet treba da omogući studentu sticanje i razvoj kreativnih sposobnosti i ovladavanje specifičnim praktičnim veštinama potrebnim za obavljanje profesije. Upoznavanje studenta sa funkcionisanjem, organizacijom i tehnologijom rada preduzeća, kompanija i državnih ustanova koje se bave zaštitom životne sredine u poljoprivredi
      Ishodi učenja (stečena znanja) Student treba da stekne znanja i veština prepoznavanja izvora zagađenja u primarnoj poljoprivrednoj proizvodnji, kao i zaštite i unapređenja prirodnih resursa u poljoprivredi i životne sredine.
      Sadržaj teorijske nastave Sagledavanje i monitoring izvora zagađenja u poljoprivrednoj proizvodnji, kao i analiza sistema i mera zaštite u primarnoj poljoprivrednoj proizvodnji. U toku prakse studenti će uzeti učešće u ekspertskoj analizi zaštite prirodnih resursa i formulisanju i vođenju dokumentacije.
      Sadržaj praktične nastave Praktična nastava u kombinaciji sa interaktivnom nastavom se izvodi na terenu.
      0 0 3
      Metode izvođenja nastave Prilikom izvođenja terenske nastave studenti vode dnevnik stručne prakse, koji sadrži elemente proizvodnog procesa kojem prisustvuju. Uspešno praćenje nastave ocenjuje se pregledom dnevnika praktične obuke.
      Aktivnosti u toku predavanja Pismeni ispit 50
      Praktična nastava Usmeni ispit