План уписа у висе године основних студија за месец новембар

ПЛАН УПИСА СТУДЕНАТА ОСНОВНИХ АКАДЕМСКИХ СТУДИЈА ЗА МЕСЕЦ НОВЕМБАР

- ШКОЛСКA 2023/2024. ГОДИНA -

УПИС ЋЕ СЕ ВР­ШИ­ТИ ТА­КО ШТО ЋЕ СТУ­ДЕН­ТИ У СВОМ ЕЛЕКТРОНСКОМ ИНДЕКСУ ИЗВРШИТИ УПИС ПРЕМА УПУТСТВУ У ПРИЛОГУ, А ЗАТИМ У НА­ЗНА­ЧЕ­НЕ ДАНЕ ПРЕ­ДА­ВА­ТИ ДО­КУ­МЕН­ТА ЗА УПИС

УПИС СТУДЕНАТА КОЈИ НИСУ СТЕКЛИ УСЛОВ ЗА УПИС У НАРЕДНУ ГОДИНУ СТУДИЈА

- 01. новембар - сви студенти II године студија

- 02. новембар - сви студенти III године студија

- 03. новембар - сви студенти IV године студија

Студенти који нису стекли услов за упис у наредну годину студија могу наставити студије као самофинансирајући студенти, тако што поново уписују исту студијску годину, односно предмете које нису положили у претходној години - не мање од 37 ЕСПБ.

Студенти из претходног става, поред предмета које нису положили, могу да упишу и слушају, а по одслушаној настави и да полажу предмете из наредне године студија, ако исти нису условљени неким неположеним предметом, тако да укупан број ЕСПБ уписаних предмета (неположених предмета из претходних студијских година и из наредне студијске године) не буде већи од 90 ЕСПБ.

УПИС ПРОДУЖЕНЕ ГОДИНЕ

• II пут - 06. новембар
  • III пут - 07. новембар
  • IV пут - 08. новембар
  • V  пут - 09. новембар
  • VI пут - 10. новембар
  • VII - 13. новембар
  •  VIII пут - 14. новембар

Студенти који оправдано нису били у могућности да изврше упис у наведеним терминима, могу се уписати 15., 16. и 17. новембра

СТУДИЈСКИ ПРОГРАМ/МОДУЛ

1. Индекс;
  2. Пријава за упис (бирање предмета);
  3. Образац ШВ20;
    (Пријава за упис и образац  ШВ20  се попуњавају у електронском индексу, а штампају се на шалтерима студентске службе);
  4. Доказ о уплати 400 динара (300 динара за студентски фонд, одлука  Савета  факултета број 291/6-8 од 28.05.2015. године и 100 динара за финансирање Универзитетског центра за развој каријере – КАРИЕР центар, одлука  Савета универзитета број 612-1397/2 од 02.06.2008. године)
    Уплата се врши на жиро рачун број:  840-1872666-79  позив на број 05-31
  5. Доказ о уплати 1.300 динара за упис године, одлука  Савета  факултета број 33/4-4 од 28.06.2023. године.
    Уплата се врши на жиро рачун број:  840-1872666-79  позив на број 95-98
  6. Доказ о завршеном курсу академске честитости (за студенте који уписују другу годину) под називом „Академски интегритет 1“ и „Академски интегритет 2“.
  7. Доказ о уплати износа (самофинансирајући студенти) за неположене предмете и изабране предмете из наредне године студија (за неположене предмете – 1 ЕСПБ износи 750 динара, а за изабране предмете из наредне године студија (слушање и полагање) – 1 ЕСПБ износи 1.500 динара)-школарина; Школарина се може уплатити на 5 једнаких рата.

Уплата се врши на жиро рачун број:  840-1872666-79  позив на број из електронског индекса

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

СТУДЕНТИ СУ У ОБАВЕЗИ ДА СЕ ПРИДРЖАВАЈУ РАСПОРЕДА УПИСА

СТУДЕНТИ КОЈИ НЕ УПИШУ ГОДИНУ ГУБЕ СТАТУС СТУДЕНТА

УПИС ЋЕ  СЕ  ВРШИТИ  НА  ШАЛТЕРИМА СТУДЕНТСКЕ СЛУЖБЕ

ШАЛТЕР   1

- ВОЋАРСТВО  И  ВИНОГРАДАРСТВО

- ФИТОМЕДИЦИНА

ШАЛТЕР   2

- ЗООТЕХНИКА

- ПОЉОПРИВРЕДНА ТЕХНИКА/БИОТЕХНИЧКИ И ИНФОРМАЦИОНИ ИНЖЕЊЕРИНГ

- МЕЛИОРАЦИЈЕ ЗЕМЉИШТА/УПРАВЉАЊЕ ЗЕМЉИШТЕМ

- ЗАШТИТА ЖИВОТНЕ СРЕДИНЕ У ПРОИЗДЊИ ХРАНЕ

ШАЛТЕР   3

- АГРОЕКОНОМИЈА

ШАЛТЕР   4

- РАТАРСТВО И ПОВРТАРСТВО

- ХОРТИКУЛТУРА

- ТЕХНОЛОГИЈА АНИМАЛНИХ ПРОИЗВОДА

- УПРАВЉАЊЕ БЕЗБЕДНОШЋУ И КВАЛИТЕТОМ ...

ШАЛТЕР   5

- ТЕХНОЛОГИЈА  РАТАРСКИХ  ПРОИЗВОДА

- ТЕХНОЛОГИЈА КОНЗЕРВИСАЊА И ВРЕЊА

- МИКРОБИОЛОГИЈА ХРАНЕ

Након логовања на свој Е-индекс потребно је:

Корак 1.

Попунити ШВ20 образац.

Поља обрасца  попуњавате  редом ћирилицом. ШВ20 се обавезно попуњава сваке године.  Ако не постоји  школа коју сте завршил у падајућем менију „Средња школа“ , назив школе уносите у слободној форми у наредном пољу.  Након попуњавања, образац је потребно закључати.

Корак 2.

Наредни корак су анкете, евалуације - оцена наставника. У том делу попуњавате  анкете за сваки предмет који сте слушали у претходној години. Попуњена анкета је неопходна да би могли да наставите поступак уписа у наредну годину.

Корак 3.

У делу “Бирање предмета” чекирате предмете за школску 2023/2024. годину. Неположени предмети из претходних година, већ су чекирани.

Студенти који мењају модул не бирају предмете у е-индексу већ на шалтерима Студентске службе.

Минимално изабрани број ЕСПБ бодова за самофинансирајуће студент је 37, а за буџетске 60 бодова. Максимално студент може изабрати 90 ЕСПБ. Студенти којима је преостало мање од 37 бодова уписују преостале бодове

Молимо Вас да у случају појављивања неког проблема запамтите поруку коју „избаци“ систем и да проблем пријавите Студентској служби.

Сличне вести