European Excellence in Dairy Learning

Informacija o Erasmus+ projektu „European Excellence in Dairy Learning“ – AEDIL dairy CoVE

Poljoprivredni fakultet Univerziteta u Beogradu je vodeća institucija u ERASMUS+ projektu “European Excellence in Dairy Learning” (AEDIL DAIRY CoVE), koji, zajedno sa ostalim partnerima ima za cilj uspostavljanje Centra izvrsnosti u mlekarstvu.

AEDIL DAIRY CoVE projekat se realizuje u saradnji 48 partnerskih institucija iz 9 država (Irska, Danska, Nemačka, Francuska, Holandija, Poljska, Rumunija, Turska, Srbija). Osnivanje 9 regionalnih centara, kao i međunarodnog transnacionalnog centra izvrsnosti u mlekarstvu, kojim će koordinirati University College Cork (Irska) i koji ima za cilj obezbeđenje stručnog obrazovanja i stvaranje održivog i tehnološkog razvoja sektora u budućnosti.

Osnivači srpskog centra izvrsnosti u mlekarstvu (Serbian Dairy Center of vocational excellence) su partneri AEDIL Dairy CoVE projekta: Univerzitet u Beogradu - Poljoprivredni fakultet; Mlekarska škola sa domom učenika “Dr Obren Pejić”, Pirot; mlekara Milkhouse, Niš; Privredna komora Srbije i Institut za primenu nauke u poljoprivredi.

Centar izvrsnosti u mlekarstvu ima za cilj povezivanje obrazovnih institucija, industrije i vladinih organizacija od značaja za sektor. Usavršavanje zaposlenih, potencijalnih budućih radnika u sektoru i jačanje saradnje između svih zainteresovanih strana u sektoru je neophodno u cilju prevazilaženja izazova i kreiranja održivog sektora mlekarstva, kako na nacionalnom tako i međunarodnom nivou.

Prof. dr Jelena Miočinović (rukovodilac projekta) i dr Zorana Miloradović (administrator projekta) su prisustvovale inicijalnom sastanku ERASMUS+ projekta „European Excellence in Dairy Learning“ koji se održavao 15. i 16. septembra u Hanoveru u Nemačkoj. Učesnici sastanka su imali priliku da posete i Hochschule Hannover.

Više o projektu se može naći na: www.dairysectorskills.com .

• /uploads/attachment/strana/2902/1.jpg
  • /uploads/attachment/strana/2902/2.jpg