M-UB-14-NMUK - Napredne metode upravljanja kvalitetom u proizvodnji hrane

Naziv Napredne metode upravljanja kvalitetom u proizvodnji hrane
Akronim M-UB-14-NMUK
Studijski program Prehrambena tehnologija
Modul Upravljanje bezbednošću i kvalitetom hrane
Tip studija master akademske studije
    Uslovljnost drugim predmetima Nema Oblik uslovljenosti
    Ciljevi izučavanja predmeta Da omogući studenti da se upoznaju sa naprednim metodama upravljanja kvaklitetom u proizvodnji hrane kroz praktične primere ikvantitativni i kvalitativni pristup organizovanja tih metoda i tehnika u prehrambenoj industriji.
    Ishodi učenja (stečena znanja) Nakon položenog ispita studenti bi trebalo da budu osposobljeni da: (i) analizira probleme kvaliteta u procesima proizvodnje hrane; (ii) utvrdi metode i tehnike koje su potrebne da se unaprede procesi proizvodnje hrane; (iii) primeni napredne metode i tehnike u cilju poboljšanja procesa proizvodnje hrane.
    Sadržaj teorijske nastave U okviru bloka predavanja analiziraju se dve grupe naprednih tehnika poboljšanja i to: tehnike upravljanja kontrolom kvaliteta i tehnike upravljanja kvalitetom proizvodnih procesa. Studenti se upoznaju sa: ulogom statistike u kontroli kvaliteta; različitim vrstama kontrolnih karata; analizom mernog sistema; indikatorima procesa; kontekstom upravljanja kvalitetom i rizicima kvaliteta u proizvodnji hrane.
    Sadržaj praktične nastave Vežbe su organizovanje da studenti obrade jednu od tema sa predavanja u vidu seminarskog rada.
    Metode izvođenja nastave Usmeno izlaganje i vizuelna prezentacija uz korišćenje odgovarajuće didaktičke opreme; interaktivna metoda; konsultacije - direktne i elektronskim putem.
    Aktivnosti u toku predavanja 10 Pismeni ispit
    Praktična nastava Usmeni ispit 30