U Novom Sadu otvorena izložba grafika nastalih uz pomoć veštačke inteligencije

Fakultet

Profesor Poljoprivrednog fakulteta u Beogradu, dr Vladimir Pavlović, autor je izložbe grafika nastalih uz pomoć veštačke inteligencije „Silent talks to A and AI“. Izložba u Novom Sadu organizovana je kao deo velikog masterklasa posvećenog veštačkoj inteligenciji i otvorena je za posetioce od 7. decembra 2023. godine.

Prvi grad u kojem je izložba organizovana je bio Niš, a prvo međunarodno prikazivanje izložba je doživela u oktobru 2023. godine, kada je prof. Pavlović otvorio izložbu u Generalnom konzulatu Srbije u Njujorku, gde je takođe održao i posebno predavanje
Cilj ove izložbe je suočavanje sa sve aktuelnijom temom, kao i ispitivanje skrivenih veza između nauke, grafičkog dizajna i AI tehnologija. Integralni deo izložbe je komunikacija između autora i ChatGPT-a u vezi sa korišćenjem veštačke inteligencije u nauci o sinterovanju i grafičkom dizajnu.

Više informacija o otvaranju, kao i o samoj izložbi možete pronaći na linku:
ttps://nitra.gov.rs/cir/ministarstvo/vesti/u-novom-sadu-otvorena-izlozba-grafika-nastalih-uz-pomoc-vestacke-inteligencije .

Slične vesti