Predavanje Prof. dr Vladimira Pavlovića "Mnogo nijansi veštačke inteligencije", petak 22 decembar, 10č u svečanoj sali Fakulteta

Fakultet

Po rečima predavača Prof. dr Vladimira Pavlovića:
"Da bismo razumeli ogroman uticaj koji veštačka inteligencija ima i koji će imati na naše okruženje potrebno je ne samo da razumemo šta je veštačka inteligencija već i koja su njena ograničenja. Najnoviji razvoj u oblasti generativne veštačke inteligencije kao i njen direktni i indirektni uticaj na mnoge odnose unutar društva pokreće mnoga pitanja u oblasti morala, veze između uma i materije, kao i prirode humanizma. Imajući u vidu da je cilj svake nove tehnologija da preuramljuje naš pogled na svet, na predavanju će biti analizirani različiti narativi o veštačkoj inteligenciji i kroz istorijat razvoja veštačke inteligencije njena potencijalna opasnost sagledana sa stanovišta nekih aspekata transhumanizma i tehnofilosofije."

Petak 22 decembar u 10č u svečanoj sali Fakulteta

Slične vesti