Poljoprivredni fakultet učestovao je na Wine Vision by Open Balkan i postigao zapažene rezultate na Open Balkan Wine Trophy

Ove godine Wine Vision by Open Balkan okupio je više od 600 izlagača iz brojnih vinarija, destilerija i kompanija iz ugostiteljstva, iz 28 zemalja. Polovina izlagača bila je iz zemalja članica Otvorenog Balkana, i to 260 iz Srbije, 74 iz Severne Makedonije i 21 iz Albanije. Na Wine Vision by Open Balkan sajmu, Poljoprivredni fakultet je kao i prošle godine uzeo učešće.

Trećeg dana sajma proglašena su priznanja ocenjivanja Open Balkan Wine Trophy. Na drugom ocenjivanju, vina iz Albanije, Severne Makedonije i Srbije ocenjivao je žiri od trideset međunarodnih vinskih sudija, uključujući i pet nosilaca titule Master of Wine. Na čelu žirija i ove godine bila je Kerolajn Gilbi MW, vodeći svetski poznavalac vina iz našeg regiona.

Poljoprivredni fakultet Univerziteta u Beogradu postigao je zapažene rezultate:

Rektorsko - Cabernet sauvignon (zlato),

Legat - Merlot (srebro),

Dekanovo - Marselan (srebro),

Akademik - Pinot noir (bronza),

Mentor - Traminac (bronza).

Slične vesti