U Njujorku otvorena izložba grafika profesora Vladimira Pavlovića nastalih uz pomoć veštačke inteligencije

U petak, 12.10.2023. godine, u Generalnom konzulatu Republike Srbije u Njujorku otvorena je izložba grafika nastalih uz pomoć veštačke inteligencije čiji je autor naš profesor Vladimir Pavlović sa Instituta za poljoprivrednu tehniku. Izložba je nastala kao jedan od rezultata projekta međuuniverzitetske saradnje između Poljoprivrednog fakulteta, Univerziteta u Beogradu i Centralnog Univerziteta Severne Karoline u oblasti primene veštačke inteligencije i digitalnih tehnologija u nastavi na daljinu, a organizovana je u saradnji sa Ministarstvom nauke, tehnološkog razvoja i inovacija i Ministarstvom spoljnih poslova Republike Srbije (Generalni konzulat Republike Srbije u Njujorku).

Više informacija o samoj izložbi, kao i galerija fotografija nalazi se na linku:

Čestitamo profesru Pavloviću na postignutom uspehu i promovisanju našeg Fakulteta i van granica naše zemlje.

Slične vesti