Izložba grafika "Dijalozi sa veštačkom inteligencijom" autora prof. dr Vladimira Pavlovića predstavljena je u Naučno tehnološkom parku Niš

Fakultet

U Naučno-tehnološkom parku Niš u periodu od 27. juna do 10. jula svi zainteresovani mogli su da posete izložbu grafika “Dijalozi sa veštačkom inteligencijom”, autora prof. dr Vladimira Pavlovića, Šefa katedre za matematiku i fiziku Poljoprivrednog fakulteta Univerziteta u Beogradu.

Kako nauka da inspiriše umetnička dela i na koji način se ove naizgled suprostavljene oblasti prožimaju, ljubitelji umetnosti, nauke, ali i savremenih tehnologija imali su priliku da saznaju na samoj izložbi.

Cilj ove izložbe je suočavanje sa sve aktuelnijom temom, kao i ispitivanje skrivenih veza između nauke, grafičkog dizajna i AI tehnologija. Integralni deo izložbe je komunikacija između autora i ChatGPT-a u vezi sa korišćenjem veštačke inteligencije u nauci o sinterovanju i grafičkom dizajnu.

Izložba se organizuje u saradnji sa Centrom za primenjenu matematiku Mašinskog fakulteta Univerziteta u Nišu (CAM-FMEN), u okviru međunarodne konferencije Constructive Mathematics: Foundation and Practice CM:FP 2023. Izložba je nastala kao rezultat međuuniverzitetske saradnje između Poljoprivrednog fakulteta Univerziteta u Beogradu i Centralnog univerziteta Severne Karoline, na projektu Veštačka inteligencija i digitalne tehnologije u nastavi na daljinu, koji je finansiran od strane ambasade SAD u Srbiji

• /uploads/attachment/vest/318/WhatsApp_Image_2023-07-10_at_11.12.52.jpeg
  • /uploads/attachment/vest/318/WhatsApp_Image_2023-07-10_at_11.07.10.jpeg