Fakultet

Poljoprivredni fakultet – Univerzitet u Beogradu je dobio jednogodišnji projekat pod nazivom: „Mitigating effects of COVID-19 on small-scale dairy farmhouse producers through education and training initiatives to improve food safety and their access to online distribution platforms“.

Projekat je finansiran od strane Američke agencije za međunarodni razvoj (USAID), u okviru programa: „Partnerstvo za unapređeno angažovanje u istraživanju“ (PEER – Partnerships For Enhanced Engagement In Research).

Cilj projekta je da utvrdi razloge i prepreke zbog kojih mali prerađivači mleka nisu prisutni na online distributivnim kanalima, a potom da se kroz edukaciju i obuke prilagođene njihovim potrebama, omogući da unaprede svoju proizvodnju i stvore uslove za plasman proizvoda kroz sve popularniji „e-commerce“. U realizaciji projekta učestvuju prof. dr Nada Šmigić (rukovodilac projekta), dr Zorana Miloradović, prof. dr Jelena Miočinović, prof. dr Ilija Đekić, i prof. dr Jovana Kovačević, državni Univerzitet u Oregonu, SAD (Oregon State University, USA).

Više informacija o samom projektu nalazi se na linku: https://sites.nationalacademies.org/PGA/PEER/PEERscience/PGA_374653

Slične vesti