O-ML-14-IOMS-13 - Izgradnja i održavanje melioracionih sistema

Naziv Izgradnja i održavanje melioracionih sistema
Akronim O-ML-14-IOMS-13
Studijski program Melioracije zemljišta
Modul
Tip studija osnovne akademske studije
    Broj ESPB 6.0 Status predmeta obavezan
    Uslovljnost drugim predmetima Oblik uslovljenosti
    Ciljevi izučavanja predmeta Predmet treba da omogući studentu sticanje znanja o vrstama zemljanih radova u melioracijama, mehanizaciji koja se koristi pri izgradnji objekata i sistema, tehnologiji izgradnje pojedinih objekata i sistema, održavanju melioracionih objekata i sistema.
    Ishodi učenja (stečena znanja) Na kraju nastave student treba da pokaže veštinu povezivanja teorijskog znanja sa konkretnim zadacima pri formiranju i organizaciji gradilišta za izgradnju pojedinih melioracionih objekata i sistema u celini, pravilno tumačenje projekata i njihovu realizaciju, pravilan izbor mehanizacije za obavljanje pojedinih zadataka. Očekuje se da student pokaže sposobnost za timski rad i kritičko mišljenje.
    Sadržaj teorijske nastave Projektno-tehnička dokumentacija. Vrste i načini gradnje melioracionih objekata. Zemljani radovi i zemljani objekti u melioracijama. Izbor i načini izvođenja zemljanih radova, izbor mehaničkih sredstava za njihovo izvođenje. Tehnologija gradnje i organizacija radova pri gradnji melioracionih objekata i sistema. Održavanje melioracionih objekata i sistema.
    Sadržaj praktične nastave Tehnologija izgradnje, predmer zemljanih radova, izbor sredstava za gradnju pojedinih melioracionih objekata i melioracionih sistema. Održavanje melioracionih objekata i sistema.
    1. 1. Ćorović R., Jovanović Ž.: Izgradnja i održavanje melioracionih sistema, Poljoprivredni fakultet, Beograd, 1992.
    Metode izvođenja nastave Klasična predavanja, vežbe, terenske vežbe i metode interaktivne nastave
    Aktivnosti u toku predavanja 10 Pismeni ispit
    Praktična nastava Usmeni ispit 60