D-UZ-20-GRB - Genetički resursi biljaka

Akronim D-UZ-20-GRB
Studijski program Poljoprivredne nauke
Modul Upravljanje zemljištem i vodama
Tip studija doktorske akademske studije
      Uslovljnost drugim predmetima Upisane doktorske studije. Oblik uslovljenosti
      Ciljevi izučavanja predmeta Predmet treba da omogući studentu sticanje produbljenih znanja i veština iz oblasti biljnih genetičkih resursa, uključujući njihovo prikupljanje ili zaprimanje, očuvanje, upravljanje BGR i njihovu upotrebu.
      Ishodi učenja (stečena znanja) Student treba da bude osposobljen za timski rad na BGR, razvijanje kritičkog i kreativnog mišljenja o aktivnostima i publikovanim naučnim radovima u vezi BGR, upotrebu informaciono-komunikacionih tehnologija u oblasti genetičkih resursa.
      Sadržaj teorijske nastave Geni i evolucija, Poljoprivredne biljake, Genetička erozija, Načini očuvanja biljnih genetičkih resursa, Politički i pravni okvir za očuvanje BGR (UN, EU, RS), Institucije koje kolekcionišu BGR, Stanje BGR u Srbiji, Upravljanje BGR, Javna svest o BGR.
      Sadržaj praktične nastave Priprema seminarskog rada sa elementima naučno-istraživačkog rada (obrada i analiza podataka, prezentacija rezultata) iz odabranih oblasti kod vrste koja je eksperimentalni materijal u disertaciji.
      1. Prodanović S, Šurlan-Momirović G, Rakonjac V, Petrović D (2015): Genetički resursi biljaka. ISBN 978-86-7834-222-6. Izdavač: Poljoprivredni fakultet, Beograd.
      6 0 2
      Metode izvođenja nastave Predavanja u kombinaciji sa interaktivnom nastavom, seminari, konsultacije i mentorski rad sa studentima.
      Aktivnosti u toku predavanja Pismeni ispit
      Praktična nastava Usmeni ispit 60
      Kolokvijumi