M-HK-20-IBPL - Izrada biznis plana u biljnoj proizvodnji

Naziv Izrada biznis plana u biljnoj proizvodnji
Akronim M-HK-20-IBPL
Studijski program Poljoprivreda
Modul Hortikultura
Tip studija master akademske studije
    Uslovljnost drugim predmetima - Oblik uslovljenosti
    Ciljevi izučavanja predmeta Predmet treba da omogući sticanje znanja za izradu biznis planova i organizaciju i ekonomiku biljne proizvodnje.
    Ishodi učenja (stečena znanja) Studenti kroz predmet treba da budu osposobljeni za izradu biznis planova i procenu opravdanosti ulaganja u biljnu proizvodnju.
    Sadržaj teorijske nastave Planiranje kao menadžment proces. Izrada biznis planova. Plan pozicioniranja kao deo biznis plana. Marketing plan kao deo biznis plana. Proizvodni plan kao deo biznis plana. Plan realizacije i rizici. Finansijski plan kao deo biznis plana. Finansijska ocena biznis plana. Zaključna ocena efikasnosti planiranog biznisa.
    Sadržaj praktične nastave Sve jedinice predviđene planom detaljno će biti razrađene na vežbama.
    1. Milić, D., Kalanović Bulatović, B., Veljković, B. (2013). Menadžment i organizacija voćarsko –vinogradarske proizvodnje, Univerzitet u Kragujevcu, Agronomski fakultet Čačak.
    2. Munćan, P., Živković, D. (2014). Menadžment ratarske proizvodnje. Poljoprivredni fakultet. Beograd.
    3. Kišgeci, J., Jelačić, S., Beatović, D. (2009). Lekovito, aromatično i začinsko bilje. Poljoprivredni fakultet. Beograd.
    4. Munćan, P., Živković, D. (2004). Menadžment rada i proizvodnje u poljoprivredi. Poljoprivredni fakultet. Beograd.
    5. Andrić, J., Vasiljević, Z., Sredojević, Z. (2005). Investicije-osnove planiranja i analize. Poljoprivredni fakultet. Beograd.
    Metode izvođenja nastave Predavanja, interaktivna nastava i teoretske vežbe
    Aktivnosti u toku predavanja 15 Pismeni ispit
    Praktična nastava Usmeni ispit 40