M-HK-20-EJ - Engleski jezik

Akronim M-HK-20-EJ
Studijski program Poljoprivreda
Modul Hortikultura
Tip studija master akademske studije
    Broj ESPB 5.0 Status predmeta obavezan
    Uslovljnost drugim predmetima Srednjoškolsko predznanje engleskog jezika Oblik uslovljenosti
    Ciljevi izučavanja predmeta Ovladavanje kako receptivnim jezičkim veštinama (čitanje, slušanje) tako i produktivnim (govorenje, pisanje) u odabranim situacijama agronomskog diskursa. Posebna pažnja se poklanja engleskoj agronomskoj terminologiji, razvijanju veštine samostalnog prevođenja, akademskom pisanju i akademskom diskursu, pre svega strukturi i pisanju sažetaka i naučnih radova na engleskom jeziku.
    Ishodi učenja (stečena znanja) Na kraju tečaja, student treba da stekne: (1) profesionalnu operacionalnu kompetenciju (korišćenje engleske agronomske literature), (2) lingvističku i sociolingvističku kompetenciju (upotreba agronomske terminologije shodno normama i inojezičnom uzusu) i (3) sociokulturnu kompetenciju (sposobnost primene stečenih znanja u skladu sa očekivanjima inopartnera).
    Sadržaj teorijske nastave Aktivno usvajanje i primena leksičko-gramatičkih znanja na materijalu agronomskih tekstova, akademsko pisanje. Prezentacija savremenih modela poslovne korespondencije, pisanje sažetaka i naučnih radova, pisanje biografije itd. Obučavanje za rad na Internetu.
    Sadržaj praktične nastave Dijaloški i monološki govor; leksičko-gramatička i prevodna vežbanja; akademsko pisanje, rad na Internetu.
    1. Đorđević, D. (2022). Seed, breed, feed and succeed: English for Agriculture and Food Technology Students. Prvo izdanje. Beograd: Poljoprivredni fakultet (Zemun: Birograf Comp).
    2. Glasman-Deal, H. (2010). Science Research Writing for Non-Native Speakers of English. London: Imperial College Press.
    3. Golbort, R. (2006). Writing for science. New Haven & London: Yale University Press.
    4. McCarthy, M. & F. O’Dell (2008). Academic Vocabulary in Use. Cambridge: Cambridge University Press.
    5. Kolčar, V. (2002). Englesko-srpski i srpsko-engleski poljoprivredni rečnik. Beograd-Zemun: Institut za kukuruz “Zemun polje”.
    Metode izvođenja nastave frontalna nastava,grupna nastava i individualni oblik nastave
    Aktivnosti u toku predavanja 10 Pismeni ispit 60
    Praktična nastava Usmeni ispit