O-ZH-20-E - Engleski jezik

Naziv Engleski jezik
Akronim O-ZH-20-E
Studijski program Zaštita životne sredine u proizvodnji hrane
Modul Zaštita životne sredine u proizvodnji hrane
Tip studija osnovne akademske studije
      Uslovljnost drugim predmetima Za upis predmeta potrebno predznanje engleskog jezika na srednjoškolskom nivou (ili najmanje nivo A2 ‒ uz dokaze) Oblik uslovljenosti
      Ciljevi izučavanja predmeta Ovladavanje kako receptivnim jezičkim veštinama (čitanje, slušanje sa razumevanjem) tako i produktivnim (govorenje, pisanje na engleskom jeziku) u odabranim situacijama agronomskog diskursa. Posebna pažnja se poklanja engleskoj agronomskoj i terminologiji i razvijanju veštine samostalnog prevođenja sa engleskog na srpski i obrnuto.
      Ishodi učenja (stečena znanja) Na kraju tečaja student treba (na bazičnom nivou) da stekne (1) profesionalnu operacionalnu kompetenciju (korišćenje engleske agronomske literature), (2) lingvističku i sociolingvističku kompetenciju (upotreba stručne terminologije shodno normama i inojezičnom uzusu) i (3) sociokulturnu kompetenciju (sposobnost primene stečenih znanja o kulturološkim karakteristikama).
      Sadržaj teorijske nastave Aktivno usvajanje i primena leksičko-gramatičkih znanja na materijalu tekstova agronomske sadržine. Prezentacija savremenih modela poslovne korespondencije; pisanje biografije itd.
      Sadržaj praktične nastave Dijaloški i monološki govor; leksičko-gramatička i prevodna vežbanja.
      1. Đorđević, D. (2022). Seed, breed, feed and succeed: English for Agriculture and Food Technology Students. Prvo izdanje. Beograd: Poljoprivredni fakultet (Zemun: Birograf Comp).
      2. Hollett, V. (2006). Business Objectives. Oxford: Oxford University Press.
      3. Kelly, K. (2008). Science. Oxford: Macmillan Publishers Limited.
      4. Popović Lj. i V. Mirić (1996). Gramatika engleskog jezika sa vežbanjima. Beograd: IP„ZAVET”.
      5. Kolčar, V. (2002). Englesko-srpski i srpsko-engleski poljoprivredni rečnik. Beograd-Zemun: Institut za kukuruz “Zemun polje”.
      Metode izvođenja nastave frontalna nastava, grupna nastava i individualni oblik nastave
      Aktivnosti u toku predavanja 10 Pismeni ispit 60
      Praktična nastava Usmeni ispit