M-PT-14-OTS - Održavanje tehničkih sistema u poljoprivredi

Naziv Održavanje tehničkih sistema u poljoprivredi
Akronim M-PT-14-OTS
Studijski program Poljoprivreda
Modul Poljoprivredna tehnika
Tip studija master akademske studije
      Uslovljnost drugim predmetima / Oblik uslovljenosti
      Ciljevi izučavanja predmeta Upoznavanje sa specifičnostima održavanja tehničkih sredstva u poljoprivredi, sa uzrocima promene stanja tehničkih sredstava, sa strategijom, modelima i tehnologijama održavanja, održavanjem vitalnih sistema mašina, opravkama delova mašina, remontom poljoprivrednih mašina i osnovama dijagnostike. Osposobljavanje za vođenje poslova iz oblasti održavanja poljoprivrednog gazdinstva.
      Ishodi učenja (stečena znanja) Student bi trebalo da bude osposobljen za određivanje i sprovođenje strategije, modela i tehnologije održavanja mašina poljoprivrednog gazdinstva i njihovih vitalnih delova kao i za vođenje administrativnih poslova u oblasti održavanja i obezbeđenja rezervnih delova.
      Sadržaj teorijske nastave Održavanje tehničkih sredstava u poljoprivredi, trošenje materijala i lomovi, podmazivanje i maziva, održavanje tehničkih sistema, održavanje vitalnih sistema mašina, opravke delova, remont poljoprivrednih mašina, osnovi dijagnostike.
      Sadržaj praktične nastave Izvođenje postupaka održavanja i remontovanja poljoprivrednih mašina i njihovih vitalnih sistema.
      1. Božić, S.: Održavanje i remont tehničkih sistema u poljoprivredi, Poljoprivredni fakultet, Beograd, 2004.
      2. Minić, S., Arsenić, Ž.: Modeli održavanja tehničkih sistema, Vojna knjiga, p.p. 186, Beograd, 1998.
      3. Todorović, J.: Inženjerstvo održavanja tehničkih sistema, Jugoslovensko društvo za motore i vozila, Beograd, 1993.
      4. Rac, A.: Osnovi tribologije, Mašinski fakultet, Beograd, 1991.
      5. Zelenović, D. Todorović, J.: Efektivnost sistema u mašinstvu, Naučna knjiga, Beograd, 1990.
      Metode izvođenja nastave Klasična predavanja, laboratorijske vežbe i metode nteraktivne nastave. Od metoda interaktivne nastave koriste se individualne, grupne odnosno timske kolaborativne i kooperativne metode aktivnog učenja.
      Aktivnosti u toku predavanja Pismeni ispit
      Praktična nastava 30 Usmeni ispit 40
      Kolokvijumi