O-VV-14-PSG - Proizvodnja stonog grožđa

Akronim O-VV-14-PSG
Studijski program Biljna proizvodnja
Modul Voćarstvo i vinogradarstvo
Tip studija osnovne akademske studije
    Uslovljnost drugim predmetima Oblik uslovljenosti
    Ciljevi izučavanja predmeta Predmet treba da upozna studente sa značajem i obimom proizvodnje i potrošnje stonog grožđa u svetu. Aktuelnim sortimentom i optimalnim ekološkim uslovima za proizvodnju stonog grožđa. Student treba da stekne sazanja o tehnologiji gajenja stonog grožđa - specifičnim sistemima gajenja i ampelotehničkim merama kao i o pokazateljima kvaliteteta stonog grožđa.
    Ishodi učenja (stečena znanja) da pokaže poznavanje aktuelnog sortimenta stonog grožđa, ampelotehničkih mera u skladu sa ekološkim uslovima; specifičnosti u pogledu ishrane, navodnjavanja i korišćenja fitohormona pri proizvodnji grožđa za upotrebu u svežem stanju. Da poznaje elemente kvaliteta i načine čuvanja stonog grožđa u skladištima.
    Sadržaj teorijske nastave Aktuelni sortiment. Optimalni klimatski i zemljišni uslovi za gajenje i proizvodnju stonog grožđa. Sistemi gajenja i načini njihovog održavanja: primena apecifičnih ampelotehničkih mera. Pokazatenji kvaliteta stonog grožđa. Čuvanje stonog grožđa u skladištima.
    Sadržaj praktične nastave Oblici stabla i načini rezidbe stonih sorti; Ispitivanje kvaliteta stonog grožđa.
    1. . Žunić, D., Todić, S. (2002): Stono grožđe. Neven, Beograd
    Metode izvođenja nastave Teorijska i praktična nastava u kombinaciji sa interaktivnom nastavom – grupni rad studenata na obradi i savlađivanju nastavnih jedinica kroz seminarske radove. U toku nastave predviđena je jedna provera znanja testom, jedan kolokvijum a na kraju nastave (vežbi) predviđeno je polaganje usmenog ispita.
    Aktivnosti u toku predavanja 20 Pismeni ispit
    Praktična nastava Usmeni ispit 30