D-AE-14-PRM-13 - Projekt menadžment

Naziv Projekt menadžment
Akronim D-AE-14-PRM-13
Studijski program Agroekonomija i ruralni razvoj
Modul Agroekonomija i ruralni razvoj
Tip studija doktorske akademske studije
      Uslovljnost drugim predmetima Oblik uslovljenosti
      Ciljevi izučavanja predmeta Predmet omogućava studentu sticanje: 1. znanja neophodna za naučnoistraživački rad u oblasti projektovanja i menadžmenta u preduzeću; 2. veština efikasnog učenja i kritičkog mišljenja o osnovama projekt menadžmenta, funkcijama menadžmenta i vezama sa drugim sistemima.3. sposobnosti rešavanja konkretnih problema u procesu upravljanja projektima.
      Ishodi učenja (stečena znanja) Nakon odslušanog predmeta, studenti će biti sposobni za: 1. naučnoistraživački rad u oblasti projektovanja i menadžmenta u preduzeću; 2. kritičko mišljenje o problemima iz oblasti menadžmenta i upravljanja projektima u poljoprivrednim preduzećima i drugim poslovnim sistemima; 3. praktično primeni stečena znanja o upravljanju projektima u različitim granama poljoprivredne proizvodnje i prehrambene industrije
      Sadržaj teorijske nastave Uvod u projekt menadžment. Rast i razvoj projekt menadžmenta. Funkcije menadžmenta. Menadžment i informacioni sistem- sistemi za podršku odlučivanju, upravljanje pomoću ciljeva, menadžment informacionog sistema. Menadžment kvaliteta. Menadžment i preduzeće (međusobni odnosi u preduzeću, posao, etika i društvo, internacionalni menadžment, strategijski menadžment, organizacione promene).
      Sadržaj praktične nastave Studijski istraživački rad predviđen je u pojednim oblastima u dogovoru sa predmetnim nastavnikom.
      1. S. C. Certo, S. T. Certo (2008): Moderni menadžment, Mate d.o.o., ISBN: 978-953-246-062-9.
      2. Ronald, D., Kay, Wieliam M. Edwarda, Patricia A. Duffy (2004): Farm Managemet, Mc Graw-Hill, New York.
      3. Ceranić, S. (2007): Planiranje u agrobiznisu, Poljoprivredni fakultet, Beograd
      4. James C. Sydney, Eberle R., Phielip (2000): Economic & Business Principles in Farm Planirang & Production. Iowa State University Press. Ames.
      5. Baker A. Gregory, Grcheewald Orlen, Gorman D. Wiliam (2002): Introduction to Foodand Agribusiness Menegement, Prentice Hall, New Jersay.
      5 0 3
      Metode izvođenja nastave Teorijska i interaktivna nastava će se držati u svim oblastima. Izrada i odbrana samostalnog rada - projekta se predviđa u pojedinim oblastima.
      Aktivnosti u toku predavanja Pismeni ispit
      Praktična nastava Usmeni ispit 50
      Projekti 50