D-PT-14-MIO-13 - Menadžment i inženjering u održavanju

Naziv Menadžment i inženjering u održavanju
Akronim D-PT-14-MIO-13
Studijski program Poljoprivredne nauke
Modul Poljoprivredna tehnika
Tip studija doktorske akademske studije
      Uslovljnost drugim predmetima / Oblik uslovljenosti
      Ciljevi izučavanja predmeta Sticanje teoretskih i praktičnih znanja u oblasti menadžmenta i inženjeringa u održavanju tehničkih sitema u poljoprivredi.
      Ishodi učenja (stečena znanja) Na kraju modula student treba da bude osposobljen za odrđivanje kvantitativnih pokazatelja za upravljanje održavanjem i upravljanje održavanjem u oblasti poljoprivredne proizvodnje.
      Sadržaj teorijske nastave Pouzdanost tehničkih sistema, osnovna obeležja sistema održavanja, informacioni sistem, neodređenosti u održavanju, upravljanje održavanjem.
      Sadržaj praktične nastave Razrada i rešavanje prktičnih problema.
      1. Vasić, B.: Mendžment i inženjering u održavanju, Institut za istraživanja i projektovanja u priverdi, Beograd, 2004
      2. Vujanović, N.: Teorija pouzdanosti tehničkih sistema, Vojnoizdavački i novinski centar, Beograd, 1990.
      3. Adamović, Ž.: Upravljanje održavnjem tehničkih sistema, OMO, Beograd, 1986.
      4. Arsenić, Ž., Vasić, B.: Efektivnost tehničkih sistema, Mašinski fakultet, Beograd, 1991.
      5. Vasić, B.: Neodređenosti u održavanju, OMO, 1997.
      Metode izvođenja nastave Klasična predavanja i metode interaktivne nastave
      Aktivnosti u toku predavanja Pismeni ispit
      Praktična nastava Usmeni ispit 50
      Projekti 50