O-ZO-14-TRIM-13 - Tržište i marketing poljoprivrednih proizvoda

Naziv Tržište i marketing poljoprivrednih proizvoda
Akronim O-ZO-14-TRIM-13
Studijski program Zootehnika
Modul
Tip studija osnovne akademske studije
    Uslovljnost drugim predmetima Nema. Oblik uslovljenosti
    Ciljevi izučavanja predmeta Predmet treba da omogući studentu sticanje znanja, odnosno razumevanje: teorije i analitike tržišta, prometa i marketinga poljoprivrednih proizvoda; stanja i odnosa na domaćem tržištu, prometu i marketingu poljoprivrednih proizvoda, i stanja i odnosa na svetskom tržištu i međunarodnom prometu i marketingu poljoprivrednih proizvoda.
    Ishodi učenja (stečena znanja) Student treba da bude osposobljen za rad na poslovima: analize domaćeg i međunarodnog tržišta, prometa i marketinga poljoprivrednih proizvoda; organizacije tržišta i prometa poljoprivrednih proizvoda; u marketing sektoru poljoprivrednih proizvoda, i marketing menadžera poljoprivrednih proizvoda.
    Sadržaj teorijske nastave Uvod. Teorija tržišta i marketinga poljoprivrednih proizvoda. Domaće tržište i marketing poljoprivrednih proizvoda. Svetsko tržište i međunarodni promet i marketing poljoprivrednih proizvoda.
    Sadržaj praktične nastave Analitika ponude, tražnje, cena i potrošnje poljoprivrednih proizvoda. Modeli organizacije tržišta, prometa i marketinga poljoprivrednih proizvoda. Analiza domaćeg i međunarodnog tržišta, prometa i marketinga poljoprivrednih proizvoda.
    1. Vlahović, B. (2018). Tržište i marketing. Poljoprivredni fakultet, Novi Sad.
    2. Vlahović, B. (2011). Tržište i marketing poljoprivredno-prehrambenih proizvoda, Poljoprivredni fakultet, Novi Sad.
    3. Božidarević, D. (2002). Marketing poljoprivrednih i prehrambenih proizvoda, Poljoprivredni fakultet, Novi Sad.
    Metode izvođenja nastave Predavanja, vežbe i interaktivna nastava. Provera znanja u toku nastave putem kolokvijuma.
    Aktivnosti u toku predavanja Pismeni ispit
    Praktična nastava Usmeni ispit 70
    Kolokvijumi 30