D-UZ-20-MNR - Metode naučno istraživačkog rada

Akronim D-UZ-20-MNR
Studijski program Poljoprivredne nauke
Modul Upravljanje zemljištem i vodama
Tip studija doktorske akademske studije
    Uslovljnost drugim predmetima Oblik uslovljenosti
    Ciljevi izučavanja predmeta Metodea naučno istraživačkog rada, pisanje prijave doktorske disertacije, pretraživanjem literature potrebne za izvođenje doktorske disertacije, analitičkom pristupu izvođenja eksperimenata, analizom i obradom dobijenih rezultata, pisanjem i prezentovanja doktorske disertacije, pisanjem naučno istraživačkog rada, odgovornosti, kao i prezentaciji naučnog rada
    Ishodi učenja (stečena znanja) Osposobljenost za formiranje plana izrade doktorske disertacije, sticanje veštine analitičkog pristupa izvođenju eksperimenata, veštine kritičke obrade i analize dobijenih rezultata, kao i veštinu pisanja i usmene prezentije disertacije i naučnih radova.
    Sadržaj teorijske nastave Planiranje doktorske disertacije: izbor teme, pretraživanje naučne literature, pisanje prijave doktorske disertacije, planiranje eksperimenata, pronalaženje odgovarajućih analitičkih metoda, postavljanje hipoteza, izvođenje eksperimenata, analiza dobijenih rezultata, obrada podataka.
    Sadržaj praktične nastave Radionice na kojima će studenti na konkretnim primerima planirati eksperiment, pretraživati naučne baze, pripremati abstrakte, obrađivati i tumačiti rezultate, prezentovati rezultate u vidu postera i usmene prezentacije.
    1. Jürg, P. Seiler 2005. Good Laboratory Practice – the Why and the How. Springer-Verlag Berlin Heidelberg, Germany
    2. Bettelheim and Landesberger 2007. Laboratory, Experiments for General, Organic and Biochemistry, Cengage Learning, UK.
    3. Popović, Z. 2004. Kako napisati i objaviti naučno delo. Institut za fiziku, Beograd.
    Metode izvođenja nastave
    Aktivnosti u toku predavanja Pismeni ispit
    Praktična nastava Usmeni ispit 60
    Kolokvijumi